Z przytoczonej przez dziennik „”Rzeczpospolita” wypowiedzi Justynly Sadlak z wydziału prasowego MEiN  dowiedzieliśmy się, że  w sprawie zwolnień  z lekcji WF  Rozwiązania przewidziane w rozporządzeniu są wystarczające i nie wymagają wprowadzenia zmian wyłączających opinię lekarza POZ”.

 

Screen z zapisu filmowego wywiadu z ministrem Przemyslawem Czarnkiem w „Radiu ZET”

 

Ale  widocznie owa pani nie była dobrze poinformowana, bo już dzisiaj (13 września 2022 r.) minister Przemysław Czarnek w rozmowie, którą powadził z nim w „Radu ZET” redaktor Bogdan Rymanowski, pytany o tę kwestie powiedział:

 

Postulat ministra sportu jest sensowny. Trwają prace w MEiN nad zmianą przepisów. […] Minister dodaje, że w wielu przypadkach zwolnienia wystawiane są „na wyrost”. – Kondycja fizyczna młodzieży i dzieci jest gorsza, niż przed covidem. Zwolnienia z WF-u na wyrost powinny być likwidowane. Pomysł, by długoterminowe zwolnienia wystawiali specjaliści, jest pomysłem godnym rozważenia.”

 

 

Zapis tego wywiadu, w którym minister Czarnek wypowiada się na wiele innych „gorących” tematów polskiej oświaty  –  TUTAJ

 

 

Źródło:www.wiadomosci.radiozet.pl

 

 

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź