Foto:PR24/DB [www. polskieradio24.pl]

 

Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki – z uprawnieniami do tytułowania go profesorem na KUL

 

 

 

Minister edukacji był pytany w Polskim Radiu 24, co można zrobić, by treści patriotyczne, niepodległościowe i katolickie pojawiły się w polskich szkołach i mogły być poznane przez młodzież. Oto jego wypowiedzi:

 

-One już tam są. Trzeba zwiększyć wysiłki, żeby było ich więcej poprzez zmianę np. kanonu lektur, ale poprzez również spojrzenie gruntowne na podręczniki. Zwłaszcza podręczniki do historii najnowszej, które dopiero będą tworzone pewnie, bo to jest czwarta klasa w szczególności, a które będą pokazywały również losy naszej niepodległości w ostatnim stuleciu – odpowiedział Czarnek.

 

Niezwykle ważna rzecz, żeby zrozumieć skąd jesteśmy i dlaczego jesteśmy w tym miejscu właśnie, tutaj w wolnym kraju, demokratycznym. Że zawdzięczamy to naprawdę ciężkiej pracy, poprzednim pokoleniom i obecnym jeszcze pokoleniom, starszym, którym stawiamy pomniki. Dzisiaj rozbierane przez niektórych, którzy kompletnie nie rozumieją czym jest polskość, na czym polega polskość i co zawdzięczamy tym ludziom, którzy oddawali swoje życie, zdrowie i ciężko pracę wykonywali, żebyśmy żyli w Rzeczypospolitej wolnej, takiej jaka ona dzisiaj jest – dodał minister. […]

 

 

Cały artykuł „Czarnek: W szkołach musi być więcej treści patriotycznych. Będą zmiany w kanonie lektur?TUTAJ

 

 

Źródło: www.edukacja.dziennik.pl

 

 

x           x           x

 

 

A tak minister Czarnek odpowiedział w Radiu Wnet na pytanie o powrót uczniów do nauczania stacjonarnego:

 

[…] -Póki co mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszytko jest z sobą powiązane – odpowiedział minister. Wyjaśnił, że chodzi o utrzymanie wydolności systemu zdrowia. – Chodzi o życie i zdrowie Polaków. To jest wartość najważniejsza – wskazał.

 

-Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to, by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół – zapewnił.[…]

 

Cały artykuł „Minister Czarnek: szansa na stopniowy powrót do szkół po 29 listopada”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.onet.pl

 

 

 Zostaw odpowiedź