Po południu minister Czarnek uczestniczył w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej w Goszczanowie (powiat sieradzki) i poświęcenia tam tablicy pamiątkowej – w hołdzie Janowi Pawłowi II. Jak napisano na stronie Radia Łódź: „Przemysław Czarnek jest absolwentem tej placówki”. W felietonie nr 372. (Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie święty i czysty…) wyrażona była wątpliwość co do tego faktu. Jednak dziś, po zapoznaniu się z informacją zamieszczoną na stronie ŁKO, wiemy już, że było tak w istocie

.

Dopiero wieczorem (po 20-ej) informacje o pobycie ministra Czarnka w szkole w Goszczanowie zamieszczono na portalu historycznym DZIEJE.PL. Oto ta relacja:

 


Foto: R. Zawistowski/PAP[www.dzieje.pl]

 

 

Szef MEiN: szkoła musi opierać się na miłości, szacunku i prawdzie

 

Proces wychowania i szkoła muszą opierać się na wzajemnym poszanowaniu, na miłości, szacunku i prawdzie – powiedział minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek podczas uroczystości nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Goszczanowie (woj. łódzkie).

 

Jeszcze przed uroczystościami minister Czarnek i bp Damian Bryl, ordynariusz diecezji kaliskiej, do której należy Goszczanów, odsłonili na budynku szkoły tablicę upamiętniającą nadanie placówce imienia św.Jana Pawła II.

 

Podczas uroczystości minister edukacji i nauki wspomniał czasy, kiedy uczył się w goszczanowskiej podstawówce.

 

„Czuję się niejako wywołany do tablicy, jako absolwent Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, od dzisiaj szkoły imienia Jana Pawła II” – podkreślił Czarnek. Dodał, że zawsze w tej szkole dbano o istotne w świecie wartości. „Wartości, którym wierny był św. Jan Paweł II” – zaznaczył.

 

Proces wychowania i szkoła muszą opierać się na wzajemnym poszanowaniu, na miłości, szacunku i prawdzie” – mówi minister. […]

 

 

 

Źródło: www.dzieje.pl/edukacja/

 

 Zostaw odpowiedź