1

 

Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 im. J.Piłsudskiego w Łodzi, w ramach Dni Doradztwa Zawodowego, odbyły się Mini Targi Edukacyjne. Oprócz szkoły-gospodarza – która udostępniła przybyłym na to wydarzenie gimnazjalistom  pracownie kształcenia zawodowego, swoją ofertę prezentowały nieomal wszystkie łódzkie zespoły szkół zawodowych. (Zabrakło dwu.)

 

 2

 

Pierwszym elementem tych mini targów była uroczystość podpisania przez przedstawicieli stron: ZSP Nr 20 w Łodzi –  w osobie pani Doroty Stefaniak – dyrektora szkoły  i  F&F Filipwski Spółka  j. z Pabianic* – w osobie pana Rafała Filipowskiego – współwłaściciela firmy, oraz przez Pierwszego Wiceprezydenta Miasta Łodzi pana Tomasza Trelę – umowy, rozszerzającej zawartą w lutym ub. roku umowę partnerską miedzy tymi stronami.

 

 2a

 

 

Wiceprezydent Trela uczestniczył także we wręczaniu uprawnień spawalniczych oraz świadectw kwalifikacyjnych SEP uczniom, zdobywającym w tej szkole kwalifikacje w zawodach technik mechanik  (7 osób) i technik elektryk (7 osób), których koszt został sfinansowany przez UMŁ.

 

 2b

 

 Ostatnim akcentem tej części  spotkania był pokaz mody w wykonaniu uczennic i uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.

 

 

Właściwą częścią Mini Targów Edukacyjnych były spotkania, zorganizowane przez ZSP Nr 20 dla uczestniczących w nich gimnazjalistów, prezentujące wybrane pracownie i stanowiska techno-dydaktyczne, pozwalające uczniom tego Zespołu zdobywać nowoczesną wiedzę w ramach kwalifikacji, wchodzących w skład nauczanych tu zawodów. Oto fotoreportaż z kilku takich spotkań-warsztatów:

 

 3

 

Prezentacja dachowych paneli słonecznych – wykorzystywane w ramach kształcenia w zawodzie  Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

 

 

4 Programowanie i drukarki 3D

Programowanie i drukarki 3D – Technik mechatronik

 

5 Konfigurowanie domowej sieci w-Fi

Warsztat „Konfigurowanie domowej sieci Wi-Fi”

 

Na gimnazjalistów czekali także doradcy zawodowi z Ośrodka Doradztwa Zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego:

 

6a doradztwo indyw

 

6b

W jednej ze szkolnych pracowni udzielano porad indywidualnych.

 

 

 6 Doradztwo grupowe x

W innej prowadzone było doradztwo grupowe.

 

 

I tylko nie można się było powstrzymać od refleksji, że ten wielki wysiłek organizacyjny i bogata oferta programowa  Mini Targów Edukacyjnych, zorganizowanych przez ZSP Nr 20 w Łodzi, spotkały  się z tak słabym zainteresowaniem gimnazjalistów.

 

 

* Producent  modułowej aparatury automatyki domowej i przemysłowej – zobacz więcej  TUTAJ

 

 

Tekst i zdjęcia

Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź