Komunikat o tym, że minister Anna Zalewska w piątek (18 grudnia) i sobotę (19 grudnia) wzięła udział w zorganizowanej w Wałbrzychu konferencji poświęconej programowi „Mały mistrz” nie zasłużyłaby zapewne na jego upowszechnienie w „Obserwatorium Edukacji”, bo ministrowie mają to do siebie, że „zaszczycają” wiele takich i im podobnych wydarzeń, gdyby nie informacje, jakie pani minister przekazała podczas zorganizowanej przy tej okazji konferencji prasowej. Oto co tam mówiła:

 

 

Chcę przywrócić normalność do szkół, w tym także udział dzieci w lekcjach wychowania fizycznego. […] – Obecnie wspólnie z Ministerstwami Sportu i Zdrowia pracujemy nad zmianą podstawy programowej. W szkołach powinno być więcej zajęć w-f, wrócą SKS-y. Wzorując się na modelu amerykańskim chcielibyśmy, aby część z nich była obowiązkowa. W ślad za tymi zmianami szkoły będą miały zapewnioną odpowiednią bazę.

 

Minister edukacji przypomniała, że dane są niepokojące: dzieci nagminnie zwalniane są z lekcji wychowania fizycznego.

 

Zmiany podstawy programowej wejdą w życie dopiero w 2017 r. A to dlatego, że – zgodnie z obietnicą – zostaną poprzedzone szeroką debatą społeczną – powiedziała minister Anna Zalewska

 

 

Cały komunikat <„Mały mistrz” – minister edukacji w Wałbrzychu> –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

Na ten temat napisano także na:

 

Portalu oswiata.abc.comSzefowa MEN: potrzebujemy programu poprawy zdrowia i sprawności fizycznej uczniów

Portalu Parlamentarny.PL Zmiany w polskiej szkole. Minister edukacji bierze się za lekcje WF-uZostaw odpowiedź