parlamentarny

 

Włodzimierz Kaleta, na portalu  Parlamentarny.PL, opublikował artykuł o długim tytule: „Reforma szkolnictwa, zmiany: Nowa podstawa programowa, likwidacja przedmiotów. Co jeszcze zmieni się w oświacie?” Można zapoznać się z tym tekstem także na stronie PORTAL SAMORZĄDOWY.PL.

 

Oto lead  tej publikacji:

 

• Będą zmiany w przygotowywanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformie szkolnictwa.

• Wbrew zapowiedziom nie będzie w podstawówkach nauczania wczesnoszkolnego w klasach I- IV oraz „niby gimnazjalnego” w klasach V–VIII.

• Nastąpią również zmiany w podstawach programowych. Zlikwidowana będzie przyroda, a historia będzie bez Wiedzy o Społeczeństwie (WOS).

 

 

Dalej można przeczytać, że w MEN wciąż trudno się dowiedzieć, jaki zmiany znajdą się w nowej ustawie o systemie oświaty. Podobno ministerialni urzędnicy zamiast informować – doradzają, aby poczekać do połowy września na gotowy dokument. Jednak redakcja portalu (sejmowego – sic!) chwali się, że właśnie zdobyła już niektóre szczegóły ustawy, zakładającej likwidację gimnazjów. Oto fragment tych „sensacyjnych” owoców edukacyjnego dziennikarstwa śledczego:

 

[…] okazuje się, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie w podstawówkach nauczania wczesnoszkolnego w klasach I- IV* oraz niby gimnazjalnego w klasach V–VIII.

 

Szkoła powszechna będzie ośmioklasowa i nie będzie możliwości prowadzenia odrębnych szkół ograniczonych do klas I–IV lub V–VIII – zapowiedziała minister Anna Zalewska podczas spotkania z dyrektorami placówek niepublicznych.[…] Tym samym ostatecznie zamknęła furtkę dla samodzielnych gimnazjów. Od 2017 r. trzeba będzie łączyć je z dotychczasowymi szkołami podstawowymi. Minister zapowiedziała również, że nie ma mowy o łączeniu gimnazjów, które funkcjonują samodzielnie (jest ich ok. 3 tys. czyli 40 proc. wszystkich).[…]

 

Cały artykuł –  TUTAJ

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 

*Tylko laik, nie mający zielonego pojęcia o systemie szkolnym i  etapach kształcenia, mógł napisać takie zdanie.



Zostaw odpowiedź