Foto: www.cdn.wolterskluwer.pl

 

Na wartą upowszechnienia wiadomość natrafiliśmy na stronie portalu Wolters Kluwer: „MEN: nie prowadzimy prac nad nowym programem wychowania do życia w rodzinie”. Oto jej fragmenty:

 

Monika Rosa* w piśmie skierowanym do MEN pyta, czy ministerstwo planuje zorganizować szerokie konsultacje na temat edukacji seksualnej, zapraszając do współpracy organizacje pozarządowe, inne niż Fundacja Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

W odpowiedzi Marzena Machałek, wiceminister edukacji, podkreśla, że obecnie nie trwają prace nad zmianą podstawy programowej z przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie.

 

Cała informacja „MEN: nie prowadzimy prac nad nowym programem wychowania do życia w rodzinie”   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com

 

 

*Monika Rosa – posłanka partii „Nowoczesna”  z okręgu katowickiego.          

 

 

Komentarz redakcji:

 

Trzeba przyznać, że informatorzy portalu Wolters Kluwer wiedzą co w oświatowej trawie piszczy. Próbowaliśmy sięgnąć do źródeł – tzn. na sejmową stronę posłanki Moniki Rosa, do zakładki „Zgłoszone interpelacje, którym nadano bieg”. Jak może każdy z czytelników to sprawdzić – jak dotąd – w zamieszczonym tam wykazie 257 takich interpelacji nie wymieniono tej – w sprawie Fundacji Ordo Juris.

 

A może to nie była interpelacja, w rozumieniu formy poselskiej aktywności kontrolnej nad działaniami rządu, a zwykłe pismo posłanki Moniki Rosa, skierowane do ministerstwa edukacji? [WK]Zostaw odpowiedź