zalewska-na-forum

Foto: www.forum-ekonomiczne.pl

 

< Aktualności> na oficjalnej stronie MEN zamieściły informację, zatytułowaną „Debaty o przyszłości szkolnictwa – szefowa MEN na Forum w Krynicy”. Oto jej fragmenty:

 

[…] Szefowa MEN była gościem specjalnym panelu pt. „Znaczenie szkolnictwa w kształtowaniu przyszłych europejskich kadr”, który odbył się w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

 

Uczestnicy panelu zastanawiali się w jaki sposób należy wspierać szkolnictwo, aby przyszłe pokolenia potrafiły odnaleźć się na europejskim rynku pracy, a także jakie zmiany należy wprowadzić, aby dostosować się do bieżących potrzeb gospodarczych i społecznych.[…]

 

Podczas swojego wystąpienia minister edukacji zaznaczyła, że w Polsce tylko kilkanaście procent placówek ma dostęp do szerokopasmowego internetu. – Musimy pamiętać, że nauczyciele w doskonały sposób radzą sobie z nowymi technologiami w szkole, problem polega na tym, że nie mają jak ich realizować. Chcemy, aby za dwa lata szerokopasmowy internet trafił do każdej szkoły – powiedziała szefowa MEN. […]

 

Podczas panelu dyskusyjnego, Minister Anna Zalewska rozmawiała także o zmianach w systemie edukacji oraz rozwoju szkolnictwa zawodowego, w tym większego zaangażowania pracodawców w proces kształcenia uczniów.

 

Budowanie szkolnictwa zawodowego razem z pracodawcami jest priorytetem rządu. W Polsce jest wielu przedsiębiorców, którzy współpracują z poszczególnymi klasami, ale chcemy żeby takie działania stały się standardem, a nie wyjątkiem – powiedziała szefowa MEN.

 

 

W panelu dyskusyjnym „Znaczenie szkolnictwa w kształtowaniu przyszłych europejskich kadr”, obok polskiej minister edukacji Anny Zalewskiej,  udział wzięli: Toszko Krastew z Bułgarskiej Akademii Nauk, José Orihuela z Uniwersytetu w Murcji (Hiszpania), Tomasz Tokarski – przewodniczący Forum Uniwersytetów Polskich, Oleg Wostrych – prezes ukraińskiej Fundacji „Wyższa Szkoła Profesjonalnej Polityki” oraz Jiří Zlatuška – przewodniczący Komisji ds. Nauki, Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Izby Deputowanych Republiki Czeskiej.

 

 

Cała informacja – w tym także o udziale minister Zalewskiej w XI Forum Ekonomicznym Młodych Liderów – TUTAJ

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

Dla porządku trzeba zauważyć, że na temat tego panelu, i wystąpienia na nim minister Zalewskiej, nie ma nawet wzmianki (nie mówiąc o zdjęciach) na fanpage  Forum Ekonomicznego. Na oficjalnej stronie XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy też trudno szukać informacji o tym wydarzeniu. Jest jedynie zapowiedź jej przyjazdu do Krynicy. Nie informują o tym także polskie media – nie licząc zapowiedzi PAP o mających się odbyć, z udziałem pani minister, panelach. Oto co wyświetla wyszukiwarka po wpisaniu „Minister Anna Zalewska na Forum Ekonomicznym w Krynicy”  –  TUTAJ  [WK]Zostaw odpowiedź