Foto: www.glos.pl

 

Dariusz Piontkowski podczas wczorajszej (23 września) konferencji prasowej

 

Wczoraj na stronie „Głosu Nauczycielskiego” zamieszczono ciekawy materiał: Szef MEN tłumaczy słowa kolegi z rządu o tzw. efekcie szkolnym koronawirusa. “Przytłaczająca liczba szkół pracuje normalnie”. Oto fragmenty tego tekstu:

 

Zadzwoniłem do ministra Kraski. Poinformował mnie, że nie używał takich określeń. Według niego szkoły nie są poważnym ogniskiem zakażeń epidemicznychszef MEN Dariusz Piontkowski musiał tłumaczyć na środowej konferencji prasowej słowa wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, który ocenił w jednym z wywiadów, że wzrost zakażeń na koronawirusa w Polsce w ostatnich dniach wynika z tego, że „mamy tzw. efekt szkolny”.

 

Źródło: www.glos.pl

 

Waldemar Kraska – wiceminister zdrowia – 19 września 2020 r.

 

 

Minister Kraska mówił raczej o tym, że powrót do takiego normalnego życia w różnych dziedzinach, korzystanie z różnego rodzaju rozrywek, rozluźnienie rygorów epidemicznych przyczynia się do tego, że liczba zakażeń jest większa. Natomiast wyraźnie w rozmowie ze mną podkreślał, że szkoły nie są istotnym ogniskiem roznoszenia epidemii. Przynajmniej na razie – bagatelizował słowa wiceministra zdrowia szef MEN.

 

Minister Piontkowski powtórzył, że „przytłaczająca” liczba szkół pracuje w trybie stacjonarnym, “jednak z myślą o uczniach i nauczycielach pracujących zdalnie przygotowaliśmy programy, które pozwoliły samorządom na zakup sprzętu komputerowego dla szkół”.

 

W trybie stacjonarnym pracowało dziś blisko 48,2 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

 

48 194 – tryb stacjonarny (99,40 proc. wszystkich),

 

218 – tryb mieszany (tj. 0,45 proc. wszystkich);

 

72 – tryb zdalny (tj. 0,15 proc. wszystkich).

 

 

Źródło:www.facebook.com/ministerstwo.edukacji/

 

 

Przypomniał, o takich programach jak “Zdalna szkoła” i “Zdalna szkoła plus” prowadzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wskazał także, na pomoc Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zaopatrzeniu w sprzęt komputerowy dzieci będących w pieczy zastępczej. […]

 

 

 

Cały tekst „Szef MEN tłumaczy słowa kolegi z rządu o tzw. efekcie szkolnym koronawirusa. ‚Przytłaczająca liczba szkół pracuje normalnie’”   –   TUTAJ

 

 

 

Źródło: www. glos.pl

 Zostaw odpowiedź