Screen z relacji filmowej na Yoy Tube [www.youtube.com]

 

W konferencji uczestniczyli: Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek (na mównicy), Sekretarz Stanu w MEiN Tomasz Rzymkowski (pierwszy z prawej) oraz Zastępca Prezesa Rezerw Strategicznych Przemysław Bryksa.

 

 

Dziś (30 lipca 2021r.) na konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki przedstawiono informację na temat bezpiecznego powrotu do szkół w nowym roku szkolnym. Przekazane tam wytyczne, to zbiór oczywistych rekomendacji, zawierających najważniejsze zasady bezpieczeństwa takie, jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie.

 

Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo omówiono (znane dyrektorom szkół od półtora roku) zagadnienia organizacji zajęć w szkole, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, a także postępowania w razie podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

 

Oto fragment materiału informacyjnego o tej konferencji, zamieszczonego na „Portalu Samorządowym”:

 

[…] Wiceminister wskazała, że dyrektorzy i samorządy zgodnie z tymi wytycznymi będą przygotowywać szkoły na powrót uczniów. Machałek zapowiedziała też, szkolenia dla kadry kierowniczej, specjalistów szkolnych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych z interwencji kryzysowej i interwencji wychowawczej.

 

W ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się spotkania kuratorów oświaty z dyrektorami szkół, dyrektorów szkół z rodzicami, spotkania środowiska szkolnego z medykami. Kuratorzy oświaty zorganizują konferencje online z udziałem przedstawicieli podmiotu leczniczego, adresowane do dyrektorów szkół na temat programu szczepień nastolatków.

 

Najważniejsze w bezpiecznym powrocie będzie rzetelna informacja na temat szczepień i korzyści, jakie płyną ze szczepień” – powiedziała Machałek.

 

Podała, że po 20 sierpnia szkoły otrzymają pakiety edukacyjne. Będą to to filmiki edukacyjne na temat szczepień i bezpieczeństwa w szkołach, dostosowane do wieku uczniów, materiały informacyjne, przykładowe konspekty i scenariusze lekcji o zdrowiu, opracowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z MZ i GIS, konsultowane z Radą Medyczną.[…]

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 

x           x           x

 

 

Zainteresowanych pełniejszą informacją o tej konferencji odsyłamy na oficjalną strone MEiN: „Bezpieczny powrót do szkoły – harmonogram przygotowań do roku szkolnego 2021/2022TUTAJ

 

 

x            x          x

 

 

Film z tej konferencji „Bezpieczny powrót do szkoły – harmonogram przygotowań do roku szkolnego 2021/2022” – plik You Tube TUTAJ

 Zostaw odpowiedź