8 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 71 im. H. Sienkiewicza w Łodzi odbyła się XII edycja Ogólnołódzkiego Konkursu dla Uczniów Klas Czwartych „Matematyczny Czar Par”. Każda z uczestniczących w konkursie 30 szkół z Łodzi i okolic reprezentowana była przez jedną parę. Uczniowie walczyli w 7 konkurencjach:układanie tangramów, rozwiązywanie krzyżówki z hasłem, układanie domina, łamigłówka rysunkowa, łamigłówka liczbowa, zadanie tekstowe i Sudoku.

 

 Kon 1

 

Konkurs sprawdzał umiejętność logicznego myślenia, zastosowania wiedzy w praktyce oraz efektywną współpracę dwóch uczniów tworzących parę. Sędziami byli przeszkoleni uczniowie klas szóstych. To oni przyznawali uczestnikom punkty, mierzyli czas wykonania zadań, a na koniec demonstrowali prawidłowe rozwiązanie

 

 

                                                   Fotoreportaż z przebiegu konkursu „Matematyczny Czar Par”

 

 Kon 1a

 

 kon 2

 

kon 3

 

kon 4

 

kon 5

 

Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki, wyniki uczestników kształtowały się w przedziale 28 pkt. – 63 pkt., przy maksymalnej ilości 70 pkt.

 

 

                      Komisja Konkursowa, zgodnie z regulaminem, wyłoniła laureatów konkursu głównego:

  • I miejsce: Filip Adamczyk i Jan Pawlak – SP Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego
  • II miejsce: Bartłomiej Wielocha i Alicja Strumińska – SP Nr.190 w Łodzi
  • III miejsce: – Anna Hasiura i Oliwia Kaźmierska – SP Nr 110 w Łodzi

 

                                                                     Oto zwycięskie pary z opiekunkami

 

 1 m SP ŁSO

 Filip Adamczyk i Jan Pawlak z opiekunką – SP ŁSO

 

2 m SP 190

Bartłomiej Wielocha i Alicja Strumińska z opiekunką – SP Nr 190 w Łodzi

 

3 m SP 110

Anna Hasiura i Oliwia Kaźmierska z opiekunką – SP Nr 110 w Łodzi

 

Jak co roku, organizatorzy przeprowadzają równolegle drugi konkurs – szkolny – dla uczniów własnej szkoły. W tym roku startowało 12 par z trzech klas czwartych.

 

                                                Najlepsze wyniki w konkursie szkolnym uzyskali:

  • I miejsce: Tobiasz Troczyński i Kamil Tasarz,
  • II miejsce: Weronika Twardowska i Zuzanna Płoszka,
  • III miejsce: Marlena Wójcik i Jan Szlęk

 

 

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszystkim uczestnikom drobne upominki. Nauczyciele zwycięskich par otrzymali podziękowania i symboliczne nagrody. Mimo, iż było to ogromne przedsięwzięcie (72 uczestników, 60 sędziów i 30 nauczycieli) konkurs przebiegł bez zakłóceń. Podobnie jak w latach ubiegłych, bardzo podobał się wszystkim biorącym w nim udział. Uczestnicy byli zadowoleni z możliwości zmierzenia się z najlepszymi uczniami innych łódzkich szkół, młodzi sędziowie mieli okazję wykazać się wiedzą matematyczną i odpowiedzialnością.

 

Dzięki pozyskaniu większej liczby sponsorów, oprócz dyplomów i atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wręczono także liczne nagrody w Bingo, zorganizowanym na zakończenie konkursu. Rangę konkursu podniosła także obecność łódzkich mediów.

 

Sponsorami tegorocznej edycji „Matematycznego Czaru Par” byli: Dalkia, Rada Rodziców SP 71, Supermarkety Drogeryjne Rossmann, Teatr Wielki, Teatr Pinokio, Wydawnictwa: GWO i „IBM” oraz sponsorzy prywatni.

 

 

Materiały nadesłane przez organizatorów zredagował

Włodzisław Kuzitowicz

 

 

 Komentarze niedostępne