Bardzo się cieszę, że tak fantastyczna osoba chce z nami pracować. Maria Lorek jest autorką wielu podręczników. To bardzo doświadczona osoba – powiedziała dzisiaj minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w trakcie konferencji prasowej. – Mam nadzieję, że odsłoniłam tajemnicę i nie macie już Państwo wątpliwości, że mamy realnego autora podręcznika, który powstaje – dodała.

 

 Ministra i Lorek

                                Foto: www.men.gov.pl

J. Kluzik-Rostkowska i M. Lorek

 

Maria Lorek –  główna autorka powstającego darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów – to nauczyciel dyplomowany, wieloletni nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, autorka kilkudziesięciu publikacji/podręczników.

 

Podręcznik będzie się składał z czterech części – jedna na trzy miesiące, druga też, trzecia i czwarta na dwa miesiące. Mamy bardzo szczegółową koncepcję, szczegółowy program powstania podręcznika – zapewniła autorka. – Każda z tych części zawierała będzie wiedzę z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. Podręcznik będzie aktywizował uczniów, bo rozwój dokonuje się tylko w toku własnej aktywności, zwłaszcza aktywności twórczej dziecka – dodała.

 

Joanna Kluzik-Rostkowska przypomniała, że pierwsza część podręcznika zostanie opublikowana już w maju.

 

Maria Lorek to współzałożycielka Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, współzałożycielka Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej oraz Dyrektor Zespołu Szkół Fundacji „ELEMENTARZ”. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji i podręczników, np. „Elementarz pierwszej klasy”, „Ele-mele” – podręcznik do kształcenia zintegrowanego, Przewodnik metodyczny dla klasy I.

 

 

Więcej informacji o Marii Lorek TUTAJ.

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

Zobacz także: Jaki będzie darmowy podręcznik dla pierwszaka? TUTAJ

                           Święty Mikołaj z podrMENcznikiem  TUTAJKomentarze niedostępne