Foto: www.rpo.mechaniczny.p.lodz.pl

 

Pracownia Nauki Programowania i Aplikacji Robotów Przemysłowych

 

 

Na stronie portalu Stooq zamieszczono dziś tekst, w którym Agnieszka Grzelak-Michałowska, powołując się na PAP, informuje, że „Łódzka SSE planuje otwarcie Technikum Automatyki i Robotyki. Jak czytamy – już od 1 września 2018 roku  planuje się utworzenie dwu klas dla 50 uczniów. Dziś władze ŁSSE podpisały w tej sprawie umowę z partnerem – Politechniką Łódzką. Oto fragmenty tej publikacji:

 

Chcemy stworzyć wspólnie z Politechniką Łódzką Technikum Automatyki i Robotyki, kształcące w profesji, która obecnie nie istnieje w polskiej klasyfikacji zawodów. Ta szkoła ma być innowacyjnym eksperymentem pedagogicznym, prowadzonym bardzo blisko przedsiębiorców i na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, który zapewni nasz partner strategiczny”podkreśliła wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz na konferencji w czwartek.

 

Zdaniem rektora Politechniki Łódzkiej Sławomira Wiaka, jest to przedsięwzięcie unikalne w skali kraju, które pozwoli na przygotowanie młodych pracowników zgodnie z prezentowaną przez premiera Mateusza Morawieckiego koncepcją rozwoju gospodarki 4.0.

 

Przedsiębiorcy – nie tylko operujący w ŁSSE – oczekują dobrze wykształconych pracowników przygotowanych do obsługiwania bardzo wyspecjalizowanych stanowisk – i nie zawsze potrzeba do tego inżynierów” – zaznaczył.

 

PŁ ma nie tylko zaangażować w projekt swoich wykładowców, ale również wyspecjalizowaną infrastrukturę, w której prowadzone byłyby zajęcia z automatyki i robotyki. […]

 

Jak podał prezes ŁSSE Marek Michalik, współpracą w tym zakresie zainteresowany jest m.in. koncern Miele, który w przyszłym roku swoje jedyne w Polsce zakłady otworzy w podłódzkim Ksawerowie.

 

Mamy nadzieję, że Technikum będzie taką ‘piątą nogą’ naszej działalności w ŁSSE. Już wcześniej zapoczątkowaliśmy projekt startupowy oraz program dofinansowania szkoleń dla MŚP – oba cieszące się dużym zainteresowaniem. W połowie 2018 roku gotowa będzie nasza hala magazynowa, którą będziemy wynajmować przedsiębiorcom” – dodał Michalik. […]

 

 

Cały tekst „Łódzka SSE planuje otwarcie Technikum Automatyki i Robotyki”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: https://stooq.pl/n/?f=1212332

 

 

O tej inicjatywie poinformowała też TV TOYA w materiale „Strefowa szkoła – piąta noga strefy”  –  TUTAJ

 

Komentarz redakcji:

Zniszczono kształcenie zawodowe w Polsce. Chcemy to kształcenie odbudować” – powiedział podczas relacjonowanej przez TV TOYA konferencji prasowej rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak.

 

Panie Rektorze!

Czy cały wieloletni dorobek w zakresie wspierania kształcenia zawodowego miasta Łodzi, w tym ŁCDNiKP,  który i Pan firmował jako wieloletni członek, a ostatnio przewodniczący Rady Konsultacyjno-Doradczej tej placówki, to była fikcja literacka? Przekreślił Pan jednym takim zdaniem, wypowiedzianym najprawdopodobniej „pod pisowskie uszy” kierownictwa ŁSSE, nie tylko swój udział, ale i dzieło życia dyrektora Janusza Moosa i dziesiątków byłych i aktualnych dyrektorów łódzkich szkół zawodowych!

 

 Zostaw odpowiedź