Wojewódzkie zakończenie roku w Sieradzu z udziałem wiceminister edukacji Katarzyny Lubnauer

 

 

W Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu zorganizowano wojewódzkie zakończenie roku szkolnego. W uroczystości wzięła udział wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer, która – poza życzeniami dobrego wypoczynku, obiecała uczniom i nauczycielom, że zmiany w systemie edukacji pozwolą im na rozwijanie swoich pasji i uczenie się z przyjemności, a nie obowiązku.

 

Zmieniamy Polską szkołę, tak, żeby dawała większe szanse, że była lepsza dla uczniów. Mamy tutaj uczniów klas szkół podstawowych. Już pierwsza zmiana dla nich weszła w życie, czyli nieobowiązkowe prace domowe, które na pewno pozwolą na rozwijanie popołudniami pasji, ale również na odpowiedzialność za swoją naukę. Kolejne zmiany są od 1 września – odchudzone podstawy programowe, zmniejszony kanon lektur. To wszystko pozwoli na większą autonomię nauczycielowi i na lepszą organizację lekcji szkolnejmówiła Katarzyna Lubnauer.

 

W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego w Sieradzu, uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce, osiągnięcia w olimpiadach oraz sportowych aktywnościach.

 

W wydarzeniu udział wzięła m.in wojewoda łódzki Dorota Ryl, łódzki kurator oświaty Janusz Brzozowski, prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Sieradza Jacek Walczak.

 

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 

 

Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie „Dziennika Łódzkiego”  –  TUTAJ

 Zostaw odpowiedź