W przerwie konferencji poświęconej podsumowaniu unijnego projektu „Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej II edycja” marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zaprezentował dziennikarzom założenia projektu oraz perspektywy jego rozwinięcia w latach 2014-2020.

 

 8

         Foto: www.lodzkie.pl

 

Swoimi refleksjami związanymi z wykorzystaniem przyznanych przez marszałka Witolda Stępnia stypendiów podzielili się młodzi uczestnicy projektu: Rafał Spętany – obecnie student Politechniki Wrocławskiej, trzykrotny finalista Olimpiady Innowacji Technicznych, Kinga Wyganowska – uczennica z Sieradza oraz Marcin Niciak i Jakub Chłód z Burzenina.

 

– Staraliśmy się stworzyć młodym ludziom dobre warunki do wszechstronnego rozwoju intelektualnego, w tym tak cennego dla województwa łódzkiego rozwoju w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Stypendyści inwestowali w nowoczesny sprzęt multimedialny, komputerowe i specjalistyczne oprogramowania. Finansowali kursy (naukowe, językowe, kwalifikacyjne) oraz dodatkowe lekcje. Co cenne, opłacali z udzielonego wsparcia wyjazdy edukacyjne i obozy naukowe – podkreślił Witold Stępień, marszałek WŁ.

 

 

Współfinansowany przez Unię Europejską projekt umożliwia wyrównywanie szans i przełamywanie barier materialnych w edukacji uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał 1950 stypendiów na łączną kwotę 10,8 mln zł. Nagrodzono nimi około 1,5 tys. osób.

 

Źródło: www.lodzkie.pl

 

Relację z tego wydarzenia zamieściła także TV TOYA w swym programie informacyjnym: MŁODZI, ZDOLNI, NAGRODZENIZostaw odpowiedź