Rozpoczęła się dziś XIX edycja Łódzkich Targów Edukacyjnych, które – jak co roku (od 4 lat w Hali Expo MTŁ przy Al. Politechniki) na dwa dni stały się miejscem, w którym – przede wszystkim łódzkie – szkoły ponadgimnazjalne i nieliczne gimnazja, a także uczelnie wyższe promują swoje oferty edukacyjne.

 

1a

 

2

 

Uroczystość otwarcia targów odbyła się – także już tradycyjnie – z udziałem władz województwa i miasta oraz przedstawicieli wystawców.

 

 

5

 

W tym roku Urząd Miasta Łodzi zorganizował, przy udziale kilku szkół podstawowych, specjalne stoisko „Miasto szkół dla maluchów”, na którym rodzice sześciolatków mogli otrzymać szczegółowe informacje o warunkach, jakie dla ich dzieci przygotowały łódzkie szkoły podstawowe.

 

 

Jak zwykle szkoły przygotowały swoje stoiska – bardzo zróżnicowane, nie tylko pod względem ich powierzchni:

 

3

 

3a

 

3b

 

3c

 

3d

 

3e

 

Na targach nie można było nie zauważyć oferty promujących się bardzo wyraziście t.zw. „szkół mundurowych” – to znaczy liceów ogólnokształcących, które walcząc o kandydatów oferują popularne ostatnio profile „mundurowe”, nie tylko wojskowe, ale także policyjne itp.

 

4

 

4a

 

4b

 

 

Już po raz drugi, w ramach t.zw. Salonu Pracodawców, zaproszono do udziału w targach przedstawicieli firm, które współpracują lub są zainteresowane współpracą ze szkołami zawodowymi.

 

6

Panel dyskusyjny prowadzi dyr. ŁCDNiKP Janusz Moos

 

Jego ważnym elementem było „Forum pracodawców i dyrektorów szkół zawodowych”, które odbyło się pierwszego dnia targów, jako impreza towarzysząca.

 

 

Tekst i zdjęcia
Włodzisław Kuzitowicz

 

 

Zobacz także:

Relację w Wydarzeniach TV TOYA  –  TUTAJ

Relację w Radiu Łódź  –  TUTAJ

Dziennik Łódzki: Rozpoczęły się XIX Łódzkie Targi Edukacyjne. Tłumy uczniów w hali Expo [ZDJĘCIA]  –  TUTAJZostaw odpowiedź