Foto: Urbanity.pl[www.facebook.com]

 

Budynek Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Żeromskiego 115 w Łodzi, w latach 2002 – 2016 działającego pod nazwą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19, zaś jeszcze wcześniej jako Zespół Szkół Techniczno-Przemysłowych (lata 1976 – 2002). Przed tym okresem był to Zespół Szkół Włókienniczych nr 1, a jeszcze wcześniej – od roku 1963 – jako Technikum Włókiennicze nr 1 im. Walentyny Tiereszkowej.

 

 

Dzisiaj (15 grudnia 2021 r.) na stronie Radia Łódź zamieszczono informację, która na przykładzie najstarszej łódzkiej szkoły zawodowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – informuje o rozbudowanych i systemowych więziach łódzkiego szkolnictwa zawodowego ze światem firm i przedsiębiorstw dzialających w tym regionie:

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi podpisało dziś umowy o współpracy z pięcioma firmami, działającymi m. in. w branży handlowej, spedycyjnej i logistycznej. To sformalizowanie istniejącego już partnerstwa, ale też otwarcie nowych perspektyw

 

Generalnie w każdym zawodzie, w którym kształcimy, mamy taką paletę współpracujących przedsiębiorstwmówi wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi Marian Róg.W 80 procentach są to praktyki zawodowe i staże zawodowe w ramach projektów unijnych. Mamy również zaproszenia dla uczniów na realizację staży, które wychodzą od pracodawców i pracodawcy uczniom płacą za te wakacyjne staże – wyjaśnia Marian Róg.

 

Dzięki umowom, firmy będą mogły „zaopiekować się” uczniami od pierwszej klasy i przeszkolić ich pod kątem przyszłego zatrudnieniatłumaczy Ewa Salamończyk z firmy spedycyjnej ze Strykowa. – Umowa daje nam możliwość przysposobienia tego kandydata do naszego środowiska pracy i do naszej organizacji. Jeżeli są to technicy logistycy to zapraszamy ich do środowiska magazynowego, a jeśli na przykład to są spedytorzy, to do działu spedycji i w tych miejscach mogą w każdy sposób poznać, jak wygląda praca w danym dziale – dodaje Ewa Salamończyk .

 

Zajęcia praktyczne objęte programem nauczania dla łódzkich szkół zawodowych organizuje już 120 firm. Praktyki zawodowe odbywają się w ponad 700 przedsiębiorstwach, a umowy patronackie lub o współpracy podpisało ze szkołami ponad 65 zakładów pracy.

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi kształci w zawodach włókniarz, fotograf, logistyk, spedytor, informatyk, programista i weterynarz.

 

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl/

 

 Zostaw odpowiedź