Dziś ostatni dzień „roboczy” tegorocznych ferii zimowych uczniów łódzkich szkół. Na stronie UMŁ zamieszczono informację o liczbie uczestników półkolonii oferowanych w wytypowanych szkołach oraz tych, którzy skorzystali z oferty innych instytucji sportu i kultury. Wynika z niej, że ogółem we wszystkich tych formach uczestniczyło ok. 30 tys. dzieci. Oto fragment tej informacji:

 

 

2700 uczniów wzięło udział w zajęciach zorganizowanych w ramach półkolonii, odbywających się w czasie ferii zimowych. Półkolonie organizowane były w 50 placówkach edukacyjnych w tym w 43 szkołach podstawowych. Dla porównania w czasie ferii w 2016 r. w półkoloniach uczestniczyło 1400 uczniów.

 

Bogatą ofertę zajęć sportowo-rekreacyjnych dla uczniów spędzających ferie w Łodzi miał również MOSiR. Z zajęć sportowych odbywających się codziennie przez dwa tygodnie w halach przy ul. Skorupki oraz ul. Małachowskiego oraz zajęć z gimnastyki sportowej skorzystało łącznie ponad 1 tys. najmłodszych łodzian.

 

Na pływalni „Wodny Raj” wolny od nauki czas spędziło ponad 1,2 tys. uczniów, a jeszcze większą popularnością cieszyły się kryte lodowiska „Bombonierka” i „Retkinia”, gdzie przez 2 tygodnie było ponad 8,5 tys. uczniów. Na lodowiskach przenośnych tylko w pierwszy weekend ferii ślizgało się prawie 350 łodzian.

 

Foto:www.google.pl

W łódzkim planetarium

 

 

W zajęciach oferowanych przez łódzkie instytucje kultury udział wzięło ponad 17 tys. osób. Najpopularniejszym miejscem okazało się łódzkie Planetarium.

 

Frekwencja w łódzkich placówkach kultury, które podczas ferii zimowych prowadziły zajęcia  –  TUTAJ

        

                                                                                      

Źródło: www.uml.lodz.plZostaw odpowiedź