Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Wygrała polityka, ale przegrało dobro uczniów tak kurator Grzegorz Wierzchowski skomentował decyzję łódzkich radnych, którzy w środę zdecydowali, że nie będą podejmować uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego.

 

[…] W oświadczeniu przedstawionym podczas czwartkowej konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi kurator wyraził obawę, że konsekwencje decyzji radnych poniosą najmłodsi mieszkańcy miasta – uczniowie wielu szkół podstawowych.

 

Od 1 września br. będą bowiem uczyć się w utrudnionych warunkach, z niełatwym dostępem do sali gimnastycznej czy świetlicy. Przypomniał, że niepodjęcie uchwały oznacza także początek procesu wygaszania wszystkich łódzkich gimnazjów i niesie ze sobą zagrożenie utraty pracy przez nauczycieli tego typu szkół.

 

Droga do dobrej szkoły będzie tutaj dłuższa i trudniejsza niż w innych miastach – powiedział kurator, deklarując jednocześnie dalsze wspieranie społeczności szkolnych oraz otwartość na dialog ze wszystkimi, którym leży na sercu dobro edukacji.

 

Tekst oświadczenia kuratora

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

Zobacz także:

 TV TOYA  –  Szkoły ugrzęzły w polityceZostaw odpowiedź