Foto::www.uml.lodz.pl

 

Ponad 4,5 tony 1-, 2- i 5-groszówek trafiło do skarbonek Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach tegorocznej „Gorączki Złota”. To już siedemnasta edycja akcji, której celem jest sfinansowanie wyjazdów wakacyjnych i wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom.

 

Akcja ruszyła na początku marca. W jej ramach prowadzony był konkurs w szkołach i przedszkolach na „Najlepszego zbieracza złota”. Tym razem najwięcej „groszówek” zebrała Szkoła Podstawowa nr 11 – ponad 300 kg groszy. Obecny na gali finałowej wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski pogratulował wszystkim, dzięki którym udało się zebrać tak ciężką „kwotę”. […]

 

Źródło:www.uml.lodz.pl

 

 

Oto fragment informacji o tym wydarzeniu, jaką zamieszczono na fanpage Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK:

 

Dzisiaj podsumowaliśmy kolejną edycję akcji „Gorączka Złota”, która ogarniała nas od 1 marca do 1 czerwca. Dzięki Łodzianom, uczniom szkół i przedszkoli, nauczycielom, organizacjom, firmom i instytucjom udało się pobić rekord! Dzięki Wam zebraliśmy ponad 4 tony 610 kg, a to jeszcze nie koniec.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i zbierali „złote” monety. Dzięki Wam w lipcu na kolonie wyjedzie 100 dzieci, a 1300 uczniów we wrześniu otrzyma wyprawki szkolne.

 

 

 

 

Wielkie gratulacje należą się szkołom i przedszkolom, które brały udział w konkursie „na największego zbieracza złota”. Wśród szkół najwięcej monet zebrała Szkoła Podstawowa nr 11 (307 kg) natomiast wśród przedszkoli – Przedszkole Miejskie nr 125 (163 kg).

 

Szczegółowe zestawienie nagrodzonych i wyróżnionych znajdziecie na naszej stronie*. [www.pck.lodz.pl.]

 

Źródło: www.facebook.com/PCK.Lodz

 

*Informacji tej jeszcze tam nie zamieszczono..

 

Informację zatytułowaną „Gorączka Złota – gorący finał” zamieściła TV TOYA – TUTAJZostaw odpowiedź