10003593_725930967437370_8320716_o

 

Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi przy u. Jaracza

 

 

Redaktor Agata Kupracz, która ostatnio zmonopolizowała tematykę oświatową w redakcji łódzkiego dodatku „Gazety Wyborczej”, zamieściła w dzisiejszym wydaniu artykuł o zaskakującym tytule: „Reforma edukacji. Dziewięć gimnazjów w Łodzi przestanie istnieć”. To oczywiste niedopowiedzenia, bo istnieć przestaną wszystkie, nie tylko łódzkie gimnazja, jeżeli Prezydent RP podpisze obie ustawy oświatowe, które ma od soboty 17 grudnia na swoim biurku. Prawdopodobnie tych dziewięć gimnazjów zostało wytypowanych do likwidacji już w pierwszym roku procesu wdrażania reformy – ze względów ekonomicznych. Pozostałe, prawdopodobnie, będą stopniowo wchłaniane przez szkoły podstawowe.

 

Ale nie należy się śpieszyć z komentarzami – proponujemy zaczekać do czasu, gdy zapadną decyzje: ta generalna i te lokalne – przynajmniej w wersji projektu zaopiniowanego na początku stycznia przez Komisję Edukacji RM. Ale jeśli ktoś lubi „przecieki” – odsyłamy do artykułu Agaty Kupracz. Oto jego fragment:

 

 

Za zamkniętymi drzwiami odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, na którym wydział edukacji wstępnie przedstawił plany. – To raczej projekt projektów. Bardzo ogólnie zarysowano nam, co może się wydarzyć po wprowadzeniu reformy, jak hipotetycznie można by rozmieścić szkoły – mówi jeden z dyrektorów gimnazjów. Według wyliczeń w Łodzi może zniknąć nawet 9 gimnazjów. – To takie, których w żaden sposób nie da się włączyć do innych szkół – zdradza „Wyborczej” dyrektor.

 

1653685_472426366217102_1323914324_n

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka przy ul. Pomorskiej

 

 

I dalej dowiadujemy się o kilku „smakowitych” propozycjach:. Na przykład o tym, że SP nr 79 z ul. Pomorskiej przeprowadziłaby się do obecnego Gimnazjum nr 3 przy ul. Zacisze, a VIII Liceum, też z  Pomorskiej zajęłoby budynek po Publicznym Gimnazjum nr 2 przy ul. Jaracza. Ta ostatnia przeprowadzka każdemu kto zna oba te budynki jawi się jak przysłowiowa zamiana siekierki na kijek!

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

 

Statystyka dotycząca aktualnego stanu łódzkich gimnazjów   –  TUTAJ

 

 

Źródło:www.lodz.wyborcza.plZostaw odpowiedź