Dzisiaj odbyła swe kolejne, planowe, posiedzenie Komisja Edukacji Rady Miejskiej w Łodzi. Jednym z dwu zaplanowanych merytorycznych punktów jej obrad było wysłuchanie informacji nt. „Organizacja opieki i wypoczynku dzieci podczas ferii zimowych”. Oto czego na ten temat można dowiedzieć się z komunikatu, zamieszczonego pod zakładką <Aktualności> na stronie UMŁ:

 

Baner  Ferie

 

Łódzkie dzieci w czasie ferii mogą skorzystać ze specjalnej oferty półkolonii przygotowanych przez łódzkie szkoły. Informacji w tej sprawie wysłuchali radni z Komisji Edukacji.

 

Zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Dorota Gryta mówiła m.in., że nauczyciele nie są chętni do prowadzenia półkolonii, gdyż w czasie ferii przebywają na płatnym urlopie. Za dodatkową pracę w godzinach 8-16 mogą otrzymać na umowę zlecenie 1150 zł brutto za dwutygodniowy turnus. Zdaniem radnego Tomasza Głowackiego „to bardzo mało za tak ciężką i odpowiedzialną pracę”.

 

Przewodniczący Komisji Sylwester Pawłowski proponuje wsparcie organizacji wypoczynku zimowego z tzw. kapslowego. Radny Marcin Zalewski zwraca uwagę, że organizacja ferii spadła na barki szkół, nie wykorzystano potencjału organizacji pozarządowych. S. Pawłowski przekonuje natomiast, że NGO-sy nie dysponują ani salami gimnastycznymi, ani pływalniami czy stołówkami i i tak musiałyby korzystać z bazy szkolnej. Poza tym szkoły dysponują wykwalifikowaną kadrą. D. Gryta dodaje, że organizacje pozarządowe zwykle kierują swoją ofertę do celowanej grupy dzieci – do swoich klientów.

 

Oferta wypoczynku zimowego organizowanego przez łódzkie szkoły, instytucje kultury, MOSiR, Leśnictwo, Ogród Botaniczny, Palmiarnię, ZOO i Zieloną Łódź jest dostępna  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.uml.lodz.plZostaw odpowiedź