Dziennik Łódzki” w artykule Macieja Kałacha zatytułowanym „Władze Łodzi nie utną pensji nauczycielom za strajk. Prezydent Hanna Zdanowska jest z nimi ‚całym sercem'” przekazał do powszechnej wiadomości ważny dla tysięcy łódzkich nauczycieli komunikat, który Prezydent Hanna Zdanowska i wiceprezydent Tomasz Trela przekazali dziś podczas specjalnie zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej. Oto najważniejsze fragmenty tego artykułu:

 

Foto: Krzysztof Szymczak [www.dzienniklodzki.pl]

 

 

[…] – Jesteśmy całym sercem z nauczycielami – powiedziała w piątek (29 marca) Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi w towarzystwie swojego zastępcy Tomasza Treli, odpowiedzialnego w magistracie za sprawy miejskiej edukacji. Podjęli decyzję o nieucinaniu pracownikom szkół (także niepedagogicznym) ich pensji w związku z udziałem w strajku, który ma się rozpocząć w oświacie 8 kwietnia.

 

Magistrat zastosuje prawny fortel. Prawo zabrania wypłacania pieniędzy pracownikowi za czas strajku. Jednak środki zapisane na ten cel w budżecie miasta (z rządowej subwencji, do której – jak wyliczali Zdanowska z Trelą – Łódź się musi dokładać) wcale z niego nie znikają. Zatem finansowa strata z racji strajku zostanie pracownikom oświaty wynagrodzona w postaci zwiększonego dodatku motywacyjnego (zależnego od samorządu). […]

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.plZostaw odpowiedź