Foto: www.pm129lodz.wikom.pl

 

Przedszkole Miejskie nr 129 w Łodzi

 

 

Dziś na portalu „naszemisto.pl – Wiadomosci Łódź” zamieszczono informację Magdaleny Jach, zatytułowaną „Łódź nie otworzy przedszkoli i żłobków 6 maja – to za wcześnie”. Przytaczamy ją – ze względu na jej wagę – w całości:

 

Do łódzkich przedszkoli chodzi 17 tysięcy dzieci, pracuje w nich ponad 4 tysiące nauczycieli i osób z obsługi. W czwartkowy wieczór miasto otrzymało wytyczne, dotyczące warunków, w jakich teraz miałyby teraz funkcjonować placówki. Wielu aspektów jednak nie określają jednoznacznie. – Nie wiemy, czy w placówkach powinno się nosić maski, jakie odległości zachowywać, jak zorganizować kwestie posiłków, dezynfekcji zabawek i w końcu – co rozumieć pod pojęciem ograniczenia liczebności grupywymienia Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

 

-Rząd przerzucił odpowiedzialność za otwarcie żłobków i przedszkoli na samorządy w szczycie epidemii i to my jako odpowiedzialni za bezpieczeństwo zarówno dzieci jak i pracowników tych placówek 6 maja nie otworzymy – zapowiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. Rząd przekazuje nam codziennie informacje, żebyśmy się izolowali, żebyśmy na siebie uważali, a jednocześnie stawia samorządy pod ścianą i od 6 maja odmraża placówki dla najmłodszych dzieci. Jesteśmy tym zaskoczeni, podobnie jak tempem, w jakim ta decyzja została podjęta.

 

 

Źródło: www.lodz.naszemiasto.pl

 Zostaw odpowiedź