Wychodząc z założenia, że „lepiej późno niż wcale”, informujemy – z czterodniowym opóźnieniem – o „nowej świeckiej tradycji”, jaką dostrzegliśmy w działalności Łódzkiego Kuratora Oświaty. Innowacja owa polega na tym, że dotąd kuratorzy składali wizyty w szkołach, lub uczestniczyli w różnych uroczystych „podsumowaniach”, podczas których, jeśli taka była ich wola, wręczali nauczycielom i/lub uczniom odznaczenia, nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne. Natomiast 19 czerwca tego roku zainaugurowano nowy zwyczaj: AUDIENCJE U KURATORA.

 

W miniony wtorek nasz zapracowany (bo już trzeci miesiąc pracujący bez zastępcy!) ŁKO – dr Grzegorz Wierzchowski przyjął w swej niezbyt reprezentacyjnej siedzibie uczniów, „wraz z osobami towarzyszącymi” z łódzkiego Zespołu Szkół Samochodowych. Oto fragmenty  informacji, jaką o tym historycznym wydarzeniu zamieszczono 21 czerwca na stronie kuratorium:

 

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi, którzy zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej XIX Olimpiady Techniki Samochodowej i wywalczyli dla szkoły ten zaszczytny tytuł *, spotkali się we wtorek z kuratorem oświaty Grzegorzem Wierzchowskim.

 

[…] Uczniowie Adrian Pałgan i Przemysław Skorupa uzyskali w tej rywalizacji w sumie 125 punktów. W ten sposób wywalczyli dla ZSS w Łodzi  I miejsce oraz tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2018. Razem z nimi kuratora oświaty odwiedzili także: Piotr Trzaskowski (uczestnik półfinału olimpiady), dyrektor szkoły Andrzej Żelasko oraz nauczyciele Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak.

 

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Grzegorz Wierzchowski oraz obecna na spotkaniu Halina Cyrulska, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji KO w Łodzi, pogratulowali uczniom i nauczycielom sukcesu oraz wręczyli  im upominki. Młodzież opowiadała o wrażeniach z konkursowych zmagań, swojej motoryzacyjnej pasji i związanych z nią planach edukacyjnych i zawodowych.   [Źródło: www.kuratorium.lodz.pl]

 

 

*Samochodowej Szkoły Roku

 

 

Komentarz redakcji:

Trzy dni później, właśnie w tej szkole przy ul. Prożka, odbywała się uroczystość „Miejskiego zakończenia roku szkolnego”. Ale gdyby ŁKO tam miał laureatom wręczać upominki – musiałby spotkać się z władzami Łodzi…

 

 

 

Informacja o udziale uczniów tej szkoły w finale XIX Olimpiady Techniki Samochodowej  –  TUTAJ

 

 

Finał XIX Olimpiady Techniki Samochodowej  – wyniki     –    TUTAJ

 

 

 

 Zostaw odpowiedź