Screen z relacji filmowej[www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/]

 

                      Minister Przemysław Czarnek podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie

 

 

Na stronie „Serwisu Samorządowego PAP” dziś wieczorem zamieszczono informację:Czarnek: uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku na nauczaniu zdalnym”. Oto jej obszerne fragmenty:

 

[…] „Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych” – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

 

Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych” zapowiedział minister Czarnek.Zaznaczył, że w tym okresie, kiedy będzie obowiązywała nauka zdalna, będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych. Dodał, że szkoły specjalne same będą decydowały wraz z rodzicami, czy będą kontynuować naukę stacjonarną, czy przejdą na naukę zdalną.

 

W tym okresie otwarte będą również bursy. Będzie też możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu” – przekazał minister. […]

 

Pytany przez dziennikarzy, czy możliwe jest wysłanie na naukę zdalną młodszych roczników, minister odpowiedział, że „będziemy widzieć, co się będzie działo w kolejnych dniach”. „Nie sądzę, żeby było to konieczne, bo jednak wyłączenie z nauki stacjonarnej połowy szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych powinno dać już pewien oddech” – ocenił Czarnek.

 

 

 

Cały tekst „Czarnek: uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku na nauczaniu zdalnym”

TUTAJ

 

 

 

Źródło :www.samorzad.pap.pl

 Zostaw odpowiedź