Wczoraj na oficjalnej stronie UMŁ zamieszczono poniższy komunikat:

 

Jest opinia kuratora

Do Urzędu Miasta Łodzi wpłynęły uwagi odnośnie dwóch uchwał Rady Miejskiej dotyczących nowej sieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych autorstwa kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. Jego zdaniem przepisy nie pozwalają na włączenie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 28 do Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kopcińskiego. W piśmie z kuratorium jest także sugestia dotycząca przekształcenia gimnazjów nr 10, 37, 38 i 39 w szkoły podstawowe. Wydział Edukacji wystąpił o opinię prawną w tej sprawie.

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

Komentarz redakcyjny:

 

Jest w powyższym tekście niezrozumiały fragment, w  którym mówi się o włączeniu dwu gimnazjów  do Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kopcińskiego. Wszyscy wiemy, że nie można włączyć tych szkół do nieistniejącego liceum. O ile mi wiadomo, to w planach władz Łodzi jest utworzenie nowego-starego (bo z numerem dawno zlikwidowanego) liceum, które przez najbliższe dwa lata funkcjonowałoby w tym samym budynku z „wygaszanymi” gimnazjami nr 1 i 28.

 

I tylko nie wiadomo, czy jest to błąd osoby redagującej ten komunikat, czy jednak cytat sformułowania, występującego w dokumencie Kuratora. Ta druga ewentualność świadczyłaby bardzo źle o poziomie zespołu urzędników, przygotowujących kuratorowi ów dokument do podpisu.

 

A Kurator powinien jednak czytać to co podpisuje….  [WK]

 Zostaw odpowiedź