Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Kurator Grzegorz Wierzchowski nie przyjechał do kolonistów z pustymi rękoma

 

 

Dziś na stronie ŁKO zamieszczono informację o aktywności Kuratora Grzegorza Wierzchowskiego, przejawioną w ramach nadzoru nad akcją letnią, adresowaną do uczniów szkół z terenu województwa łódzkiego. Poniżej przytaczamy obszerne fragmenty tego materiału:

 

We wtorek kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski spotkał się z uczniami szkół podstawowych z powiatu zduńskowolskiego,* którzy wakacje spędzają w Iwoniczu – Zdroju (woj. podkarpackie). Dwutygodniowe kolonie dla dzieci zorganizowało Kuratorium Oświaty w Łodzi.

 

Turnus w Iwoniczu – Zdroju rozpoczął się 23 lipca i potrwa do 5 sierpnia. Bierze w nim udział 42 uczniów ze Zduńskiej Woli i okolic.** We wtorek 30 lipca kolonistów odwiedził Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty. Podczas uroczystego apelu kurator powitał dzieci oraz kadrę. Podziękował wychowawcom za opiekę nad uczniami, i życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, a także słonecznej pogody przez całe wakacje. […]

 

 

Wcześniej, 18 lipca Grzegorz Wierzchowski spotkał się w Sulejowie z uczestnikami i wychowawcami kolonii zorganizowanych przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tam na dwutygodniowym turnusie, który rozpoczął się 8 lipca wypoczywało 100 uczniów z Łodzi i okolic**. Podczas wizyty w Sulejowie kuratorowi towarzyszyli Jolanta Chełmińska, prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Michał Siemiński, dyrektor łódzkiego PCK. Podczas apelu kurator życzył dzieciom bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji. Podziękował kadrze za opiekę nad kolonistami, a kierownictwu i pracownikom PCK za ich codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka. […] .

 

Podczas tegorocznych wakacji Kuratorium Oświaty w Łodzi zorganizuje w sumie 22 dwutygodniowe turnusy kolonijne. Dzięki pieniądzom przekazanym przez Łódzki Urząd Wojewódzki w bezpłatnym wypoczynku nad morzem i w górach weźmie udział ponad 1500 **uczniów szkół podstawowych z naszego regionu.

 

 

Cała informacja „Kurator odwiedził uczestników kolonii” TUTAJ

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

 

*Aby nikt nie musiał zastanawiać cię dlaczego ŁKO odwiedził akurat uczniów z powiatu zduńskowolskiego, zamieszczamy fragment informacji, jaką „Dziennik Łódzki” zamieścił o ówczesnym kandydacie na urząd Łódzkiego Kuratora Oświaty 11 marca 2016 roku:

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

**Szkoda, że w żadnym z tych przypadków nie podano jakie były kryteria kwalifikowania akurat tych uczniów do uczestniczenia w owych koloniach.Zostaw odpowiedź