Foto: www.zsp2.piotrkow.pl

 

Uczeń Technikum Budowy Maszyn z ZSP nr 2 w Piotrkowie na praktykach w MBL POLAND

 

 

Dzięki piotrkowskiemu portalowi epiotrkow.pl dowiedzieliśmy się dzisiaj, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim znalazł się na wysokim 34 miejscu listy szkół, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu Erasmus+.

 

Na realizację programu „Praktyki zagraniczne w ZSP 2 w Piotrkowie Trybunalskim” szkoła otrzyma 150.000 Euro. Za te pieniądze 60 uczniów Technikum Budowy Maszyn im. Powstańców Śląskich, wchodzącego w skład tego zespołu wyjedzie na praktyki zawodowe do Włoch i Hiszpanii.

 

Oto fragment informacji, jaka pojawiła się dziś rano na stronie piotrkowskiego portalu:

 

Piotrkowska szkoła czyli popularna „Pioma” znalazła się na wysokim 34 miejscu spośród 800 wniosków. Ostatecznie tylko 217 otrzymało dofinansowanie do swoich projektów. Wśród nich znalazł się jeszcze Zespól Szkół Rolniczych im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie, który na projekt „Krok ku rozwojowi, krokiem ku Europie” otrzymał 56.445 Euro.

 

Ponadto z b. województwa piotrkowskiego doceniono jeszcze projekt „Staż zawodowy w Niemczech-szansa dla informatyków” Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku (68.324 Euro) oraz „Staż – moja kariera BIS Fundacja Ku Pomocy” z Tomaszowa Mazowieckiego (146.000 Euro).

 

Pierwsza grupa młodzieży z ZSP 2 w Piotrkowie wyjedzie w grudniu 2017 roku. Z decyzji komisji analizującej projekty cieszy się dyrektor Lidia Łopusiewicz.To olbrzymi sukces naszej szkoły. Mam nadzieję, że uczniowie skorzystają z tych praktyk w możliwie jak największym zakresie.

 

Cały tekst informacji „150 000 Euro dla ZSP 2 w Piotrkowie”TUTAJ

 

Źródło: www.epiotrkow.pl

 

 

Cały tekst komunikatu Wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i szkolenie zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2017TUTAJ

 

 

Komentarz redakcji:

Ze swojej strony (z radością*, że to akurat ta szkoła, a ze smutkiem, iż tyko ta jedna) dodamy, że z grona łódzkich szkół zawodowych, na bardzo długiej liście szkół i placówek, które otrzymały dofinansowanie na swoje programy kształcenia zawodowego w ramach programu ERAZMUS+, na 161 pozycji znalazł się ZSP nr 15 im. Stefana Kopcińskiego w Łodzi, któremu na projekt „Doskonalenie umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych” przyznano dofinansowanie w wysokości 113 400 Euro. Dodamy jeszcze, że z pobliskich Pabianic na 23 pozycji znalazł się Zespół Szkół Nr 1 im. J. Kilińskiego z projektem „Krok ku Europie” z dotacją 58 3888 Euro. (WK)

 

*Radość uzasadnia fakt, iż przez 12 lat piszący te słowa był dyrektorem tego zespołu szkół (do 2002 roku działającego jako Zespół Szkół Budowlanych Nr 2 w Łodzi)Zostaw odpowiedź