Wczoraj Krystian Ostrowski zamieścił na swoim fejsbukowym profilu tekst, który po przeczytaniu – postanowiliśmy zamieścić go na naszym „Obserwatorium Edukacji”.

 

Oto ten post – bez skrótów:

 

 

Nie wszyscy wiecie, skąd wzięła się szkolna rewolucja, więc krótko wyjaśnię. Jest ona niejako dzieckiem akcji o nazwie SCHOOL SUCKS www.schoolsucks.pl , która powstała kilka lat temu i zdobyła spory zasięg w kraju. Chciałem zmieniać szkołę. Napisałem nawet ksiązkę o tym samym tytule, którą aktualnie można zamówić tylko pisząc bezpośrednio do mnie. Zdobyła ona całkiem pozytywne recenzje mimo, że jest bardzo kontrowersyjna i nie każdy dał radę ją przeczytać. Wojciech Cejrowski na przykład nie dał rady gdyż – jak napisał – ‚zawiera wulgaryzmy’ a on podobno nigdy nie przeklina. Abelard Giza stwierdził, że zawiera zbyt wiele emotikonek. Ludzie mówili mi – zmień tytuł, nie dotrzesz do mediów. I może mieli rację. Bo one zwykle nie są prawdziwe i tej prawdy w 100% przekazywać nie mogą lub nie chcą.

 

Mimo to znalazło się kilku odważnych dziennikarzy, którzy napisali o tej książce lub zrobili jakiś reportaż. ( była już ekipa Natalia Górska z TVN, ale covid zniweczył wszystkie plany). Dziękuje tym, którzy pomagali m.in. Barbara Jackiewicz z Telewizja Tetka Tczew i Radio Tczew Agnieszka Oszczyk Piotr Stolc z TVP, Alicja Cembrowska i Katarzyna Chudzik z Mamadu , Aleksandra Lewińska z Gazeta Wyborcza , Elżbieta Okońska Roman Leppert Bogusław Śliwerski i wielu wielu innym, dzięki którym moje idee dotarły do tysięcy czytelników.

Założyłem też kanał na youtubie https://www.youtube.com/…/UCwi_i3n3ZCBiW2pJ…/featured – niektóre filmy mają blisko 40000 wyświetleń i wciąż są dostępne

 

Kilka miesięcy temu Facebook oficjalnie usunął moją stronę School Sucks, która zrzeszała blisko 20,000 ludzi. To było 5 lat mojego życia. Nie wiem dlaczego to zrobili. Nie wiem komu na tym zależało i pewnie nigdy się nie dowiem. Po ludzku można by się nieźle wkurzyć. Ale szkoda na to pozytywnej energii. Niezaprzeczalne plusy School Sucks to:

>stworzenie ogromnej bazy kontaktów w dziedzinie edukacji

>napisanie książki „School Sucks”, którą wciąż możecie zakupić

>udzielenie pomocy i wsparcia psychicznego setkom uczniów i rodziców

>wzmocnienie wiary, że się da mimo systemu, mimo wszystko

 

Zamiast gniewu i rozpaczy zawsze lepsze jest działanie. Czas na nowy rozdział. Myślę, że będzie jeszcze piękniej, jeszcze mocniej, jeszcze bardziej. Bądźcie ze mną, proszę. Dziękuję wszystkim, którzy mieli choćby najmniejszy wkład w School Sucks.

 

Od września zabieram się ostro do pracy i mimo, iż z jednej strony czuję, że kamień, który był już prawie na szczycie muszę toczyć znowu od początku, to z drugiej strony mam w sobie tyle siły, że wierzę, że się uda, bo zbyt wiele dobra już się wydarzyło.

 

Dla wszystkich, którzy dopiero poznają to, co robię, będę wrzucał stare teksty i filmy (nie miejcie mi tego za złe).

 

Sukcesywnie będę tu przedstawiał sylwetki LUDZI REWOLUCJI SZKOLNEJ, których poznałem przez te kilka lat, a którzy dla mnie czynią szkołę i świat lepszym. Mam nadzieję, że to właśnie z nimi przeprowadzimy razem szkolną rewolucję czyli będziemy zmieniać ją MIŁOŚCIĄ.

 

Na koniec prośba – nie wiem, czy wiecie, ale z powodu nowych regulacji prawnych w UE zasięgi postów spadły drastycznie. Facebook pokazuje Wam tylko posty, które mają wiele reakcji, komentarzy czy udostępnień. Reszty w ogóle nie widzicie.

 

Jeśli więc nie żal Wam kilku sekund – reagujcie, komentujcie choćby jednym słowem i udostępniajcie to, co wg Was jest wartościowe. Tylko w ten sposób będę w stanie odbudować tę społeczność i pchać dalej do przodu tę machinę miłości.

 

Dzięki za wszystko, love, Krystian

 

 

 

Źródło: www.facebook.com/christian.ostrowski.100

 

 

 Zostaw odpowiedź