Dzięki naszym dobrym relacjom ze środowiskiem Superbelfrów otrzymaliśmy wczoraj późnym (bardzo) wieczorem od pana Marcina Polaka z EDUNEWS.PL informację o wartym upowszechnienia w środowisku nauczycielskim Konkursie Edukacji Globalnej – Efekt Domina. Oto obszerne fragmenty tego maila:

 

konkurs-foto

 

Konkurs, który pomaga wychować dziecko na dobrego człowieka

 

To nie jest żadne skrót myślowy, ale realny cel tego przedsięwzięcia. Wielki konkurs Edukacji Globalnej – Efekt Domina ma pokazać dzieciom, że warto jest pomagać innym. A nauczycielom pomóc w tym, by ich podopieczni stali się bardziej dorośli, bardziej odpowiedzialni, po prostu wrażliwi. Zapraszamy nauczycieli, by opowiedzieli swym uczniom o konkursie i razem z nimi zawalczyli o naprawdę cenne nagrody dla klasy i całej szkoły! […]

 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. O co w nim chodzi?O to, aby dzieci rozejrzały się w swoim otoczeniu, pomyślały, kto albo, co może potrzebować ich wsparcia, działania, a potem, by zaplanowały wspólnie z nauczycielem taką pomoc. Jak już wszystko będzie przemyślane, to trzeba po prostu zacząć działać i nakręcić z tego działania ciekawy film – tłumaczy Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation.

 

 

Chętni do udziału w konkursie powinni zgłosić się do swojego nauczyciela i przestawić pomysł na pomaganie. Prace konkursowe przygotowane z jego pomocą trzeba przesłać do 6 czerwca do Kulczyk Foundation poprzez stronę www.konkursefektdomina.pl (zakładka ZGŁOŚ PRACĘ). Zwycięzców wybierze jury oraz internetowe głosowanie.

 

Jeżeli praca, którą zrealizują uczniowie, dostanie się do finału, wtedy szkoła otrzyma dwie drukarki: jedną do sekretariatu, a drugą do pokoju nauczycielskiego, a nauczyciele zostaną zaproszeni na szkolenie:Funkcja wychowawcza Edukacji Globalnej – Efekt Domina” oraz „Nowoczesna lekcja Edukacji Globalnej z wykorzystaniem iPadów”.

 

Jeżeli praca, którą zrealizują uczniowie, zostanie wybrana jako zwycięzca przez jury, wtedy wszyscy uczestnicy zwycięskiej klasy oraz nauczyciel reprezentujący klasę otrzymają iPady, nauczyciel, jako reprezentujący klasę, otrzyma drukarkę, a szkoła otrzyma bon o wartości 1000 zł do wykorzystania na cele edukacyjne, a wszyscy nauczyciele, którzy uczą zwycięską klasę zostaną zaproszeni na szkolenie „Nowoczesna lekcja Edukacji Globalnej z wykorzystaniem iPadów”.

 

Jeżeli praca, którą zrealizują uczniowie, zostanie wybrana jako zwycięzca w głosowaniu publiczności, wtedy wszyscy uczestnicy ze zwycięskiej klasy oraz jej nauczyciel otrzymają iPady, nauczyciel reprezentujący klasę otrzyma drukarkę, a szkoła otrzyma bon o wartości 1000 zł do wykorzystania na cele edukacyjne oraz dwie drukarki – jedną do sekretariatu a drugą do pokoju nauczycielskiego. Dodatkowo nauczyciele, jako opiekunowie projektu, zostaną zaproszeni na szkolenie:Funkcja wychowawcza Edukacji Globalnej – Efekt Domina” oraz „Nowoczesna lekcja Edukacji Globalnej z wykorzystaniem iPadów”. Mało tego – również wszyscy nauczyciele, którzy uczą zwycięską klasę zostaną zaproszeni na szkolenieNowoczesna lekcja Edukacji Globalnej z wykorzystaniem iPadów„.[…]

 

Szkoły, które do 20 kwietnia zarejestrują się poprzez stronę internetową (przycisk ZAREJESTRUJ SIĘ poniżej informacji o konkursie) otrzymają wydrukowaną mapę pomysłów, którą najlepiej powiesić w szkole. Ma ona służyć wspólnemu wypracowaniu pomysłów na projekt, którego celem będzie pomaganie innym. Mapa umożliwi zorganizowanie szkolnej burzy mózgów i poinformowanie większej liczby uczniów i nauczycieli o konkursie. Uczniowie z różnych klas będą mogli dopisywać swoje pomysły, a następnie wybrać ten, który wspólnie zrealizują.

 

Przyjacielem projektu jest gazeta codzienna Fakt. Sponsorem nagród w konkursie są firma SAD Sp. z o.o. oraz firma JTC. Informacje o wszystkich partnerach konkursu znajdują się na jego stronie.

 

 

Więcej informacji, a także możliwość zarejestrowania szkoły w Konkursie i zgłoszenia pracy, na specjalnej stronie  –  www.konkursefektdomina.pl/

 

 

Na podstawie nadesłanych informacji

opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź