VIP 00

 

Miejskie zakończenie roku szkolnego zorganizowano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 6 w Łodzi, w którym uczą się dzieci słabo widzące i niewidome. W uroczystościach wzięli udział m. in. Elżbieta Królikowska-Kińska, posłanka na Sejm RP, Jan Kamiński, łódzki kurator oświaty, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi oraz Tomasz Trela, wiceprezydent. Wszystkich gości powitał dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi Krzysztof Jurek.

 

 

VIP 0

Kurator dr J. Kamiński

 

Bardzo się cieszę, że żegnamy ten rok właśnie w waszej szkole. W miejscu, w którym oprócz wiedzy, zdobywa się także zawód, ale przede wszystkim wiarę w swoje możliwości i życiową odwagę – mówił podczas spotkania Jan Kamiński. Kurator przekazał społeczności szkolnej pozdrowienia od wojewody Jolanty Chełmińskiej oraz życzył uczniom radosnych, pełnych przygód, ale bezpiecznych wakacji.

 

 

VIP 1

 

W czasie uroczystości Hanna Zdanowska i Tomasz Trela wręczyli świadectwa i upominki uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

 

 

Spotkanie zakończył program artystyczny w wykonaniu młodzieży.

 

VIP 2

 

VIP 6

 

Źródło (tekst i zdjęcia): www.kuratorium.lodz.pl

 

 

 

„Koniec roku szkolnego 2014/2015. Najważniejsze wydarzenia…” – pod takim tytułem, powołując się na PAP, zamieścił obszerną informację portal oswiata.abc.com. Oto jej początek:

 

Obowiązek szkolny dla sześciolatków, darmowy „Nasz elementarz”, sprawdzian dla szóstoklasistów i matura przeprowadzana według nowych zasad, protesty nauczycielskich związków zawodowych – to najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego 2014/2015.

 

Cały tekst – TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

 

 

Za to Ministerstwo Edukacji Narodowej nie tylko przekazało dziś na swej stronie, skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli, życzenia wspaniałych wakacji, ale już wczoraj zamieściło informację, zatytułowaną „Kierunki realizacji polityki oświatowej na rok szkolny 2015/2016 – Rok Otwartej Szkoły. Oto jej początek:

 

Minister edukacji narodowej ustanowiła rok szkolny 2015/2016 Rokiem Otwartej Szkoły. Szefowa MEN ustaliła też kierunki realizacji polityki oświatowej na ten czas.

 

Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowiska lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza – mówi szefowa MEN, która ustaliła dzisiaj kierunki realizacji polityki oświatowej na rok szkolny 2015/2016. […]

 

Decyzją minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej w nadchodzącym roku szkolnym (2015/2016) podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa będą:

 

 

Ciąg dalszy informacji TUTAJ

 

 

Źródło: www.men.gov.plZostaw odpowiedź