Foto: www.prezydent.pl

 

Prezydent Andrzej Duda wręcza Andrzejowi Waśko dokument, powołujący go na reprezentanta Prezydenta RP w zespole przy MEN, który utworzono dla  koordynowania prac nad wdrażaniem reformy edukacji.

 

 

Portal Samorządowy zamieścił  wczoraj (powołując się na PAP) wypowiedź doktora habilitowanego  Andrzej Waśko, który w styczniu 2017 został przedstawicielem prezydenta Andrzeja Dudy w zespole do spraw wdrażania reformy oświaty. Oto fragmenty tej publikacji:

 

Prof. A. Waśko wskazuje trzy główne elementy reformy szkolnictwa, którymi są: lepsza edukacja historyczna, kształcenie humanistyczne oraz odbudowa kształcenia zawodowego. Ważna jest też – zdaniem doradcy prezydenta – kwestia uzupełnienia modelu kształcenia humanistycznego, literackiego i przywrócenie pełnego kanonu literatury narodowej w szkole podstawowej i średniej.

 

Ta reforma dotyczy przede wszystkim edukacji historycznej w polskiej szkole w takim zakresie, takiej formie i treści, która jest zgodna z polską tradycją edukacyjną i duchem polskiej kultury, a poza tym jest konieczna do tego, żeby wychować dobrych obywateli, świadomych patriotów, którzy znają swoją tożsamość i poczucie wartości. W ostatnich latach widoczna była propaganda wstydu i obniżenie poczucia wartości młodych Polaków, dlatego ta zmiana ma temu zapobiegać i pomagać w zintegrowaniu się z państwem. Dzisiaj obserwujemy bardzo pozytywne zmiany w społeczeństwie na wielu polach życia społecznego. Jest zwrot w postawach patriotycznych i tutaj zmiany programowe w zakresie historii wpisują się w społeczne oczekiwaniakontynuuje prof. Waśko.[…]

 

Moja funkcja doradcy prezydenta została zakończona. Teraz dalsze kroki leżą po stronie Kancelarii Prezydenta – kończy prof. A. Waśko.

 

 

Cały tekst „Waśko: Cel reformy edukacji to podniesienie poziomu nauczania”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.plZostaw odpowiedź