W związku z programem promowania zdrowej żywności w łódzkich szkołach i przedszkolach, odbyła się konferencja, w której uczestniczył wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. Celem akcji jest wprowadzenie naturalnych produktów do łódzkich placówek oświatowych i przekonanie zarówno dzieci, jak i rodziców do zdrowego odżywiania się.

 

Zdrowa żywność

Foto:www.uml.lodz.pl

 

W ramach programu w Przedszkolu Miejskim nr 10 przy ul. Przędzalnianej 70 podpisano umowę z ajentami. Zobowiązali się oni do dostarczania do tej placówki wyłącznie pożywienia, które uznawane jest za zdrowe. Dodatkowo, aby upewnić się że dzieci nie będą spożywały nieodpowiednich dla nich posiłków podpisano kontrakt z rodzicami. Obiecali oni, że zadbają o to, aby uczniowie nie przynosili do szkoły niezdrowego jedzenia z domu.

 

W przedszkolu zorganizowano również konkurs propagujący zdrowe odżywianie. Odbyły się specjalne zajęcia integracyjne z rodzicami tzw. nocowania, podczas których we wszystkich oddziałach rodzice mieli okazję przygotować i zjeść razem ze swoimi dziećmi śniadanie i kolację – wykonane własnoręcznie i z naturalnych składników.

 

Dodatkowo w placówce odbędzie się prawdziwa rewolucja pedagogiczna, a będzie to projekt nazwany „Mały szef kuchni”. W każdą sobotę, podopieczni placówki wraz ze swoimi rodzicami będą mogli gotować zdrowe posiłki i spożywać je wspólnie w przedszkolnej stołówce.

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

Problemem zdrowej żywności zainteresowało się także Radio Łódź, na którego stronie można przeczytać informację „Zdrowa żywność w łódzkich szkołach”. Oto jej fragment:

 

Do łódzkich szkół stopniowo zostaje wprowadzana zdrowa żywność. Do sieci placówek promujących zdrowe odżywianie należy obecnie 170 szkół.

 

Chcemy, żeby takich szkół było więcej. – Jakiś czas temu mówiłem o liście wysłanym do szkół. Po raz kolejny na początku września zwróciłem się do szkół z prośbą o promocję zdrowej żywności. To od dyrektorów zależy jaką umowę podpiszą z ajentami i co będzie znajdowało się w sklepikach szkolnych – mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

 

Więcej TUTAJ

 

Źródło: www.radiolodz.p

 

Przeczytaj także :
ZNP: Owoce w szkołach
Portal INTERIA.PL/BIZNWS: Darmowe warzywa i owoce dla najmłodszych uczniów?

 Zostaw odpowiedź