Foto: www. glos.pl

 

Kierownictwo ZNP – Sławomir Broniarz i Krzysztof Baszczyński podczas dzisiejszej konferencji prasowej

 

 

Dziś o godz. 11:30 odbyła się konferencja prasowa Prezesa ZNP Sławomira Broniarza. Poniżej proponujemy lekturę fragmentu informacji o jej przebiegu, zamieszczonej na stronie „Głosu Nauczycielskiegooraz link do wiedeonagrania jej przebiegu:

 

 

Sławomir Broniarz: Tęsknimy za szkołą! Od września chcemy wrócić do szkoły!

 

Był to rok szkolny, który przejdzie do historii przede wszystkim z powodu trzech miesięcy zdalnej edukacji, czyli wydarzeglos.plnia, którego historia nie notuje w swoich kronikach – ocenił prezes ZNP.

 

To był także czas próby i sprawdzianu dla nauczycieli, dla rodziców, dla samorządów, dla dyrektorów. Wydaje się, że z tego sprawdzianu wychodzimy z wynikiem pozytywnym, bo rząd zamknął szkoły, ale edukacja nie zamarła. Edukacja była realizowana, była prowadzona w takim wymiarze, jaki był możliwy. Stąd ogromny szacunek i podziękowania dla rodziców, nauczycieli, tych wszystkich, którzy nie bacząc na niedostatki prawne, organizacyjne, temu zadaniu podołali – dodał.

 

Mimo to, zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie chcieliby dziś powrotu do normalnego, stacjonarnego kształcenia. – Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy tęsknimy za szkołą i chcemy od września wrócić do normalnej edukacji. Tego chcą także uczniowie, ponieważ nawet najlepsza kamera internetowa nie zastąpi bezpośredniego kontaktu między nauczycielem a uczniem i wydaje się, że zdecydowana większość nauczycieli tęskni za normalnym klasowo-lekcyjnym kształceniem i do tego dążymy – zapewnił Sławomir Broniarz.

 

Nikt dziś jednak nie wie, jak we wrześniu przebiegała będzie pandemia koronawirusa. – Dlatego apelujemy do MEN i do rządu, aby nie zmarnował dwóch miesięcy wakacji, tak jak zmarnował trzy miesiące zdalnej edukacji, i w należyty sposób przygotował szkoły, nauczycieli, cały system do edukacji zdalnej – oświadczył prezes Związku. – Chcemy wrócić do szkoły, tęsknimy za szkołą, ale dmuchając na zimne musimy być o wiele lepiej przygotowani do edukacji zdalnej niż dotychczas – dodał.

 

Związek przesłał do MEN stanowisko w sprawie zmian w zdalnym kształceniu, które należy wdrożyć w ciągu dwóch miesięcy wakacji.[…]

 

 

Treść apelu do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego TUTAJ

 

 

Cała informacja ze strony „Głosu Nauczycielskiego” – „Sławomir Broniarz: Tęsknimy za szkołą! Od września chcemy wrócić do szkoły!”  –  TUTAJ

 

 

Zapis wideo tej konferencji (17’22”)TUTAJ

 Zostaw odpowiedź