Na stronie TVP3 Łódź znaleźliśmy obszerną informację o dzisiejszych protestach pod Urzędem Miasta Łodzi. Oto jej fragment:

 

 

Przed łódzkim magistratem protestowali we wtorek pracownicy niepedagogiczni. Nie zgadzają się oni na plany władz Łodzi dotyczące redukcji etatów w szkołach.

 

 

Protestujący zachęcali prezydent Łodzi, by wyszła przed budynek magistratu i z nimi porozmawiała. Hanna Zdanowska tego nie zrobiła, choć jeszcze niedawno zapowiadała, że Łódź ma być współrządzona przez mieszkańców – to miała być nowa jakość.

 

Musimy przenieść dialog z mieszkańcami na zupełnie inny poziom – mówiła kilka miesięcy temu prezydent Łodzi.

 

Mieszkańcy nie stronią od komentarzy na temat tego nowego poziomu komunikacji.

 

W tej chwili Zdanowska pozbywa się nas, najmniejszej grupy społecznej, która dla niej nic nie znaczy – mówi jedna z protestujących.

 

Mieszkańcy oczekują dialogu i negocjacji. Podkreślają, że nikt im nie chce pomóc.

 

Ludzie mówią „STOP”, bo, ich zdaniem, to kolejna próba generowania oszczędności kosztem oświaty. Wcześniej wypowiedziano pracownikom układ zbiorowy, wprowadzono program dobrowolnych odejść. Pracownicy mają dość.

 

[…]

 

 

Więcej – w tym także relacja filmowa – w materiale „Protest przed UMŁ. Pracownicy niepedagogiczni łódzkich szkół mają dość–  TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.tvp.pl

 

O proteście poinformowała także „Gazeta Wyborcza” w swoim łódzkim dodatku: „‚Nie róbcie tego dzieciom!’. Szkoły w Łodzi protestują pod UMŁ przeciwko zwolnieniom” – TUTAJ

 Zostaw odpowiedź