W minioną środę 22 maja, z okazji „Dnia Ziemi” odbył się happening, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 208 w Łodzi.

 

 

 

Pod hasłem „Poznajemy smog – pierwszy krok” manifestowały dzieci z placówek zrzeszonych w Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych: Przedszkoli Miejskich o numerach: 28, 109 ,170, 171 i 208 oraz Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

Jak co roku przedszkolaki i uczniowie, pod opieką swych nauczycielek, przeszli fragmentem ulicy Piotrkowskiej do Placu Wolności, z transparencikami w dłoniach, wznosząc hasła uświadamiające mieszkańców jak szkodliwy jest smog dla ludzkiego zdrowia.

 

 

Dzieci rozdawały także mijanym przechodniom ulotki informujące co to jest smog i jak można ograniczyć jego powstawanie.

 

 

X           X           X

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci z placówek należących do Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi pod hasłem „Dbamy o Przyrodę”.

 

 

 

 

 

 

 

Na wystawie można oglądać prace dzieci, wykonane w trakcie roku szkolnego 2018/2019. Są one związane tematycznie z ochroną przyrody, a w szczególności dotyczą segregacji odpadów, oszczędzania wody, ochrony zwierząt jak również nawiązują do czterech pór roku.

 

 

 

 

 

 

Na wystawie eksponowane są prace wykonane przez przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich o numerach: 23, 109, 170 i 209 oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 23.

 

Wystawę można oglądać w łódzkim Ogrodzie Botanicznym do 31 maja

 

Wystawę przygotowały nauczycielki z PM 208

 

 

 

Na podstawie informacji i zdjęć,
nadesłanych przez Magdalenę Grzanek,
nauczycielkę PM Nr 208 w Łodzi
opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź