17 grudnia na portalu JUNIOROWO Wojciech Musiał zamieścił informację, opartą na materiałach The Varkey Foundation, zatytułowaną „Polska nauczycielka w finale Nauczycielskiego Nobla 2018”. Oto jej fragmenty i link do całej publikacji:

 

Foto:The Varkey Foundation

 

Magdalena Dygała

 

Magdalena Dygała, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Radomiu znalazła się w gronie 50 finalistów Global Teacher Prize.

 

Magdalena Dygała uczy języka angielskiego w szkole, w której ponad czterdzieści procent uczniów to dzieci z rodzin o niskim statusie ekonomicznym. W domu rzadko mają dostęp do internetu, a ich znajomość angielskiego przeważnie jest bardzo słaba. Celem nauczycielki stało się nie tylko nauczenie ich języka, ale też doświadczeń wynikających z kontaktów z ludźmi na całym świecie. Jak mówi Magdalena Dygała – wymagania rynku pracy mocno się w ostatnich latach zmieniły, umiejętność komunikacji z ludźmi z różnych kręgów kulturowych stała się koniecznością. […[

 

Pod jej okiem uczniowie biorą udział w międzynarodowych projektach wymagających komunikacji z uczniami na całym świecie: Światowym Dniu Ziemi, Dniu Bezpiecznego Internetu czy Mystery Skype. Wśród największych sukcesów był udział w międzynarodowym konkursie Headway Scholarship 2014, w którym jej uczniowie stworzyli film o tym, jak podręczniki mogą zmienić życie nauczycieli i uczniów i znaleźli się w gronie finalistów.

 

Jej praca przynosi wymierne rezultaty: w 2018 roku ponad 65 procent uczniów, którzy uczęszczali na zorganizowane przez nią zajęcia dodatkowe, poprawiło swoje oceny ze sprawdzianów, a od roku 2000 prawie 80 procent jej podopiecznych zdało na studia wyższe.

 

Nauczycielka obecnie pracuje nad doktoratem, tematem jej pracy jest nauka języka obcego z wykorzystaniem popularnych piosenek. […]

 

Nagroda Global Teacher Prize zwana Nauczycielskim Noblem to milion dolarów. Przyznawana jest przez The Varkey Foundation od 2015 roku nauczycielowi, który wniósł nieprzeciętne wartości do tego zawodu. Dotychczasowymi laureatami byli: Amerykanka Nancie Atwell, Palestynka Hanan Al Hroub , Kanadyjka Maggie MacDonell oraz Andria Zafirakou z Wielkiej Brytanii. W poprzednich latach również polscy nauczyciele zwrócili uwagę jury Global Teacher Prize. Wśród finalistów w 2015 roku znalazła się Jolanta Okuniewska, a rok później Mariusz Zyngier. W zeszłym roku do ścisłego finału nagrody (wybiera się do niego zaledwie dziesięć osób spośród finałowej pięćdziesiątki) dostała się Barbara A. Zielonka, […]

 

Laureata tegorocznej Global Teacher Prize poznamy w marcu przyszłego roku. Pięćdziesięciu finalistów wybrano spośród ponad dziesięciu tysięcy zgłoszeń ze 179 krajów.

 

 

Cały artykuł „Polska nauczycielka w finale Nauczycielskiego Nobla 2018”    –    TUTAJ

 

Źródło: www.juniorowo.plZostaw odpowiedź