Oto informacja zamieszczona dzisiaj (15 lutego 2022r.) na stronie TVN24 – poniżej udostępniamy jej fragmenty:

 

Wolna Szkoła w Kancelarii Prezydenta. Przekonywali, że prezydent powinien zawetować lex Czarnek

 

Foto: www.tvn24.pl

 

Podczas wywiadu przed Kancelarią Prezydenta RP, stoją od lewej: Anna Schmidt-Fic, dr Iga Kazimierczyk oraz Olgierd Porębski.

 

 

[…] We wtorek na spotkanie w Kancelarii Prezydenta wybrały się trzy osoby – z Poznania Anna Schmidt-Fic, pedagożka z Warszawy dr Iga Kazimierczyk oraz Olgierd Porębski, przewodniczący rady rodziców w szkole w podwarszawskim Izabelinie.

 

Tuż przed spotkaniem Schmidt-Fic mówiła tvn24.pl: – Uzbroiliśmy się w dane, przykłady i historie, które prezydent Andrzej Duda powinien wziąć pod uwagę i w związku z nimi nie podpisywać ustawy lex Czarnek.

 

Spotkanie było owocne, przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, a nasze argumenty zostały wysłuchanemówiła już po spotkaniu dr Kazimierczyk. I dodawała: – Pani minister Janke przekazała nam, że prezydent jeszcze nie podjął decyzji i może to się wydarzyć w każdej chwili. Cieszymy się, że do tego spotkania doszło i mogliśmy powiedzieć w imieniu rodziców, samorządowców, uczniów i nauczyciel, dlaczego warto te ustawę zawetować.

 

Szmidt-Fic dodawała: – Dano nam dużo przestrzeni, żebyśmy mogli doprecyzować nasze zastrzeżenia, było serdecznie i miło.

 

A Porębski podsumowywał:Rozmawialiśmy merytorycznie i w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Zauważyliśmy wszyscy, że polskiej szkole potrzebne są ogromne zmiany.

 

W czasie spotkania rozmawiano m.in. o roli rodziców w edukacji i skali protestów w całej Polsce.

 

 

 

Cały materiał „Wolna Szkoła w Kancelarii Prezydenta. Przekonywali, że prezydent powinien zawetować lex Czarnek”  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.tvn24.pl

 

 

 

Relacja filmowa z wywiadu jakiego udzielili reprezentanci grupy „Wolna szkola”, ktorzy wyszli z rozmów w Kancelarii Prezydenta RP  – TUTAJ

 Zostaw odpowiedź