Może nie wszyscy nasi czytelnicy mieli czas zdobyć podstawowe informacje o mającym się o godz, 12-ej rozpocząć tzw „okrągłym stołem edukacyjnym”. Oto fragment artykułu „(Pół)okrągły stół. Rząd rozmawia o edukacji bez protestujących” – ze strony TVN24:

 

 

W piątek obrady okrągłego stołu edukacyjnego W piątek o godzinie 12 na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczną się obrady okrągłego stołu edukacyjnego. Weźmie w nich udział 80 osób. W obradach nie wezmą udziału ani Związek Nauczycielstwa Polskiego, ani Forum Związków Zawodowych, które prowadziły strajk w szkołach.

 

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował w środę, że piątkowy okrągły stół edukacyjny zostanie rozpoczęty wystąpieniem strategicznym premiera Mateusza Morawieckiego. Następnie będzie przemawiała wicepremier Beata Szydło. – Pani minister Zalewska będzie uczestniczyła w obradach okrągłego stołu, przy podstolikach zaś będą wiceministrowie – zaznaczył Dworczyk. – Przyjęliśmy zasadę, że politycy w randze wiceministra koordynują prace podstolików – powiedział.

 

Potem, jak dodał szef KPRM, przewidziane są wystąpienia nauczycieli, organów prowadzących, przedstawicieli uczniów i rodziców, ekspertów edukacyjnych i polityków.

 

W następnej kolejności nastąpić ma podział na podstoliki. Prace poszczególnych podstolików będą koordynowali wiceministrowie: Marzena Machałek – kwestie związane z „jakością edukacji”, Maciej Kopeć – zagadnienie „nauczyciel w systemie edukacji”, Marcin Ociepa zajmie się tematem „nowoczesnej szkoły”, a Piotr Müller pracami związanymi z „uczniem w systemie edukacji”. […]

 

 

Źródło:www.tvn24.plZostaw odpowiedź