Jak już poinformowaliśmy, dziś rano Sejm zdecydował w głosowaniu o skierowaniu do sejmowej komisji ustawodawczej wniosku obywatelskiego o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. O takie dalsze procedowanie jeszcze wczoraj wniósł klub PiS.Oto co o kulisach i komentarzach tej decyzji, powołując się na PAP, informuje strona portalu oswiata.abccom (fragmenty):

 

Przed głosowaniem marszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał, że w takiej sytuacji są tylko dwie możliwości: albo odrzucenie w ogóle wniosku obywatelskiego, albo skierowanie go do komisji.

 

Po głosowaniu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, który jest pełnomocnikiem komitetu obywatelskiej inicjatywy referendalnej, na briefingu w Sejmie powiedział, że w imieniu komitetu żąda niezwłocznego zwołania Komisji. „Nie ulega wątpliwości, że chcemy, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu wniosek na komisji ustawodawczej był rozpatrzony„. […]

 

 

Foto:www.google.pl

 

Przewodniczący komisji ustawodawczej Marek Ast (PiS)


Przewodniczący komisji ustawodawczej Marek Ast (PiS), pytany o termin zwołania posiedzenia komisji poświęconego obywatelskiemu wnioskowi, zauważył, że wniosek dopiero został do niej skierowany. Jak zaznaczył, decyzję co do jego dalszego procedowania podejmie na najbliższym posiedzeniu prezydium komisji. Jednocześnie nie wykluczył, że wniosek referendalny mógłby trafić pod obrady komisji już na następnym posiedzeniu Sejmu. Dodał jednak, że „w tej chwili za wcześnie o tym mówić”.

 

Dopytywany, czy posiedzenie komisji może zostać zwołane jeszcze w czwartek, Ast odpowiedział, że nie ma na to „najmniejszych szans”. […]

 

Pełna treść komunikatu „Prezes ZNP żąda niezwłocznego zwołania komisji ustawodawczej ws. referendum” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.plZostaw odpowiedź