Foto: www.facebook.com/Anna-Zalewska-

 

Konferencja prasowa w Katowicach. Za stołem siedzą (od lewej): Urszula Bauer  – Śląski Kurator Oświaty, Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski, Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej i Grzegorz Tobiszowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii.

 

 

Nie tak  łatwo było dzisiaj znaleźć na portalach informację o konferencji  prasowej minister Zalewskiej. Całe szczęście, że na stronie MEN jej administratorzy zamieścili na ten temat bardzo obszerny komunikat. (Patrz niżej). Gdyby nie niezawodny oswiata.abc.com i  my nie trafilibyśmy na krótki komunikat Serwisu Samorządowego PAP,  zatytułowany Podwyżki i etaty. Zalewska: w ciągu 2 lat spodziewane dodatkowe 10 tys. etatów dla nauczycieli”. Oto jego fragment:

 

Minister zapowiedziała, że w ciągu dwóch lat przekształceń spodziewanych jest „dodatkowych 10 tys. etatów”.Jesteśmy dalej przy wdrażaniu reformy, dalej liczymy pieniądze, Komitet Stały przyjął ustawę o finansowaniu oświaty i jednocześnie zmiany w Karcie Nauczyciela” – dodała.

 

Zalewska poinformowała, że zwróciła się z listem z podziękowaniami do samorządów. Podkreśliła, że oprócz podziękowań znalazła się tam również zapowiedź podwyżek”, ale, jak zastrzegła, „o tym dokładnie będzie mówiła pani premier 4 września”.  [Źródło:wwwsamorzad.pap.pl]

 

 

Oto link do ministerialnego komunikatu „Dobra szkoła. Start! Minister Anna Zalewska tuż przed nowym rokiem szkolnym”   –   TUTAJ

 

 

 Zostaw odpowiedź