Jak poinformowano dziś na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, blisko 300 uczniów ze szkół podstawowych z województwa łódzkiego przyjechało do Teatru im. Stefan Jaracza w Łodzi na widowisko sceniczno-edukacyjne ,,Kacper – dziecko bezpieczne na drodze”. Przedstawienie jest wspólną zabawą dzieci i dorosłych, przybliżającą maluchom przepisy ruchu drogowego.

 

 Kacper

                                                 Foto:www.lodz.uw.gov.pl

 

Młodzi widzowie, aktywnie uczestniczący w programie, świetnie się bawili, malując znaki drogowe, układając ,,zebrę” czy recytując popularne wierszyki. Do konkursu, polegającego na pokonaniu hulajnogą toru przeszkód, poproszono także wojewodę łódzkiego Jolantę Chełmińską wspierającą tę jakże potrzebną i pożyteczną akcje edukacyjną.

 

 

Za udział w konkursach i prawidłowe odpowiedzi wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody przygotowane przez organizatorów. W przerwach między konkursami i grami klaun Pinezka rozśmieszał i uczył rozbawionych do łez maluchów. Impreza jest częścią programu „Bezpieczne Województwo Łódzkie. Pierwsza Pomoc – To Łatwe”. […] Wszystkie dzieci, które przyjechały do teatru Jaracza, otrzymały kamizelki odblaskowe, które pozwolą im bezpiecznie poruszać się po drodze.

 

 

Cała informacja o tym wydarzeniu wraz ze zdjęciami  TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.uw.gov.pl

 

 

 

Więcej o tej akcji na stronie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

 

 

 Komentarze niedostępne