Foto: www.google.pl

 

Na portalu  naszemiasto.pl – łódzkiej jego edycji, znany nam z ”Dziennika Łódzkiego” redaktor Maciej Kałach informuje, że w zrewitalizowanej, najstarszej łódzkiej elektrowni  (EC1) już w 2019 roku zacznie działać strefa dla dzieci, skierowana do odwiedzających w wieku 3-10 lat. Będzie to takie nasze, łódzkie Centrum Nauki i Techniki. Oto fragment tej publikacji:

 

Strefa będzie częścią Centrum Nauki i Techniki w EC1, czyli w dawnej łódzkiej elektrociepłowni. Jej pracownicy zapowiedzieli w czwartek, że dzieci – w wieku 3-10 lat – zyskają możliwość skorzystania z dużej (prawie 1000 metrów kwadratowych) przestrzeni ruchowej.

 

Dodatkowo, w strefie warsztatowej organizowane będą liczne pokazy i zajęcia dla najmłodszych, podejmowane pod opieką wykwalifikowanych animatorów. […]

 

Dalej przytoczona została wypowiedź szefa Wydziału Centrum Nauki i Techniki EC1 – Pawła Żuromskiego, że inspiracją dla strefy w dawnej elektrociepłowni było podobne miejsce w Paryżu. Centrum Nauki i Techniki – bez strefy dla dzieci, ma ruszyć jeszcze w tym roku.

 

Cały tekst „Centrum Nauki i Techniki w EC1 Łódź. Otworzą strefę dla dzieci”   –   TUTAJ

 

Źródło: www.lodzkie.naszemiasto.pl

 

Zobacz także:  Centrum Nauki i Techniki EC1 Zachód. Powstała pierwsza ścieżka edukacyjna [ZDJĘCIA,FILM]

 

 

 Zostaw odpowiedź