Gazeta Polska Codziennie zamieściła dziś artykuł , opatrzony alarmującym tytułem „NIK: Polska szkoła zagrożona narkomanią”. Z jego treści czytelnik dowiaduje się, że:

W  większości skontrolowanych polskich szkół profilaktyka narkotykowa ogranicza się do  zdawkowego poruszania tematu przez nieprzygotowanych do  tego nauczycieli. […] Krajowe programy przeciwdziałania narkomanii w  wypadku szkół są  zbyt ogólnikowe i sformułowane w sposób, który nie pozwala na  ocenę stopnia ich wykonania i  skuteczności.

 

Cały artykuł  TUTAJ

 

Źródło: www.gpcodziennie.pl/

 

Okazją do przywołania tego czarnego obrazu polskich szkół stał się fakt, że dziś raportem Najwyższej Izby Kontroli pt. „Profilaktyka narkomanii w szkołachzajęła się Podkomisja ds. Młodzieży Sejmu RP. Nie podano jednak dość istotnej informacji: że raport został opublikowany we wrześniu 2013 roku i jego treść była już przedmiotem licznych komentarzy.

 

To, że o publikacji poinformował ONET nie jest zaskoczeniem, ale że portal oswiata.abc zamieścił także tę informacje, opatrując ją tytułem Szkoły nieskuteczne w walce z narkomanią”, jakby to był news z ostatniej chwili, może dziwić.

 

Teraz będziemy czekali na relację z posiedzenia tej podkomisji. Na początek, dla upewnienia się jacy ludzie będą pochylali się nad owym dokumentem, warto zapoznać się ze składem osobowym owego organu naszego Sejmu:

 

 

Aktualny skład podkomisji stałej ds. młodzieży Sejmu VII kadencji:

 

Smolarz Henryk   /PSL/  –  przewodniczący

Fabisiak Joanna   /PO/   –  zastępca przewodniczącego

Poznański Marek   /TR/  –  zastępca przewodniczącego

 

Członkowie:

 

Łatas Marek   /PiS/

Ławrynowicz Zofia   /PO/

Włodkowski Zbigniew   /PSL/

Żmuda-Trzebiatowska Ewa   /PO/

 

Źródło: www.orka.sejm.gov.pl

 

 Komentarze niedostępne