Foto:www. fundacjagap.pl/maryla-giemza

 

Maryla Giemza

 

 

18 kwietnia na portalu EDUNEWS.PL zamieszczony został krótki tekst Maryli Giemzy, zatytułowany „Więcej wsparcia i zaufania zamiast chaosu i kontroli”. Jego autorka aktywnie działa w projekcie Open Eyes Economy Summit (OEES), aktualnie organizuje kongres “Solidarni w rozwoju”, którego pierwsza edycja odbędzie się w Gdańsku w 2020 roku.

 

Postanowiliśmy zapoznać z tym komunikatem o ofercie w ramach projektu Open Eyes Economy Summit naszych czytelników – zakladamy, że nie jest to podmiot szeroko znany:

 

Globalna pandemia sparaliżowała wiele sektorów życia społecznego. Duży kryzys przeżywa oświata, która w związku z trwającą już prawie miesiąc w naszym kraju kwarantanną, została „jakoś” przeniesiona „do internetu”. Kształcenie na odległość napotyka ciągle na wiele problemów – brak sprawdzonych narzędzi edukacyjnych oraz kompetencji i doświadczenia w nauczaniu zdalnym. To między innymi rezultat wielu lat zaniedbań po stronie MEN, jak i pomylonej hierarchii priorytetów, którą forsowano do niedawna pod hasłem tzw. „dobrej zmiany”.

 

W obliczu wspomnianych utrudnień oświata staje przed dużym wyzwaniem: organizacyjnym oraz wykonawczym. W jaki sposób poradzić sobie z barierami, które narzuca nauczanie zdalne? Jakie rozwiązania wprowadzić, aby nie ucierpiała jakość nauczania, a uczniowie mogli bez przeszkód realizować programy dydaktyczne? Jak zreorganizować harmonogram nauczania? Jak wspierać rodziców i opiekunów, a nie zrzucać na ich barki dodatkowe zadanie nauczania?

 

Odpowiedzi na te pytania starają się znaleźć eksperci tworzący alert edukacyjny. Jest to cykl opinii i rekomendacji tworzonych w ramach Open Eyes Economy Summit w odpowiedzi na bieżące problemy społeczno-gospodarcze, w tym dotyczące funkcjonowania oświaty (tworzy je zespół ekspertów: prof. Przemysław Czapliński, prof. Michał Federowicz, prof. Anna Giza-Poleszczuk, prof. Anna Karwińska, dr Marcin Kędzierski, dr Marcin Zwierżdżyński, Oktawia Gorzeńska, Jerzy Wiśniewski, Krystyna Dynowska-Chmielewska, Paweł Kudzia).

 

 

Zapraszamy do lektury:

 

Alert edukacyjny 1 – Pomylona hierarchia  –  TUTAJ

 

Alert edukacyjny 2 – Nie zamieniajmy rodziców w nauczycieli i korepetytorów  –  TUTAJ

 

 

Źródło:www.edunews.pl

 Zostaw odpowiedź