W miniony czwartek, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zademonstrowano fragmenty e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej. W spotkaniu wzięła udział minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Oto fragmenty informacji o tym wydarzeniu, zamieszczonej na stronie MEN:

 

E-podręcznik to kolejna propozycja dla nauczycieli. Myślę, że znajdzie się wielu, którzy będą chcieli z niego skorzystać – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.[…]

 

Zaprezentowane[…] dwie testowe lekcje do klasy 1 po raz pierwszy oficjalnie odkryły koncepcję e-podręcznika dla najmłodszych. Został on uporządkowany według naturalnego cyklu życia ludzi i przyrody i opiera się na czterech częściach odpowiadających poszczególnym porom roku. Każda część podzielona jest na bloki tematyczne, a te z kolei na poszczególne tematy, które ściśle wiążą się ze światem bliskim dziecku – zmianami zachodzącymi w przyrodzie, środowiskiem rodzinnym i szkolnym, świętami, zabawą i nauką.

Postaci e podrecznika                          Foto: www.grupaedukacyjna.pl

 

 

Testowe fragmenty e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej zostały […] także udostępnione na platformie internetowej www.epodreczniki.pl

 

 

Docelowo w e-podręczniku do edukacji wczesnoszkolnej znajdzie się 495 zajęć edukacyjnych, 700 kart pracy, 650 ćwiczeń interaktywnych, 1000 zdjęć, kilkaset tekstów literackich, kilkadziesiąt filmów edukacyjnych, animacje i historyjki obrazkowe.

 

Interaktywny e-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej stanowi część całego projektu e-podręczników do kształcenia ogólnego. Dotychczas na platformie internetowej zaprezentowane zostały fragmenty lekcji m.in. do matematyki, biologii, historii, geografii, przyrody, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Można je obejrzeć na stronie www.epodreczniki.pl

 

Całość planowanych zasobów znajdzie się tam we wrześniu 2015 r. Dla uczniów i nauczycieli będą dostępne wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016.

 

Docelowo opracowane będą 64 e-podręczniki do 14 przedmiotów na wszystkich etapach nauki: od pierwszej klasy szkoły podstawowej, przez gimnazjum, po szkołę ponadgimnazjalną. Udostępnione będą bezpłatnie.

 

Na platformie www.epodreczniki.pl znajdzie się także ponad 2,5 tys. różnych zasobów edukacyjnych.[…]

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

O prezentacji e-podręcznika poinformowano także na portalu Serwis Samorządowy PAP. Oto fragment tej informacji:

 

Bohaterami e-podręcznika są bliźniaki Julka i Kuba, które właśnie rozpoczynają naukę w szkole, w pierwszej klasie. Niechcący otwierają oni przejście do świata równoległego – fantastycznego świata zgrzyciaków. Korzysta z tego zły Profesor Zgrzyt, szalony naukowiec, który zamiast tworzyć woli wszystko psuć.

 

Cała publikacja pt. Test e-podręcznika. Książki dla klas I-III dostępne na platformie internetowej  –  TUTAJ

 

Źródło: www.samorzad.pap.plZostaw odpowiedź