Dzisiaj MEN opublikowało na swej stronie internetowej drugą część „Naszego elementarza” –  darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Autorkami drugiej części elementarza, tak jak i pierwszej, są Maria Lorek i Lidia Wollman. Oto fragment tego komunikatu:

 

Z opublikowanej dzisiaj części, uczniowie pierwszych klas korzystać będą przez kolejne trzy miesiące roku szkolnego (grudzień, styczeń, luty; z pierwszej części – wrzesień, październik, listopad).

 

 Nasz elementarz cz. II

 

W drugiej części dzieci odnajdą znajome osoby – koleżanki i kolegów poznanych w poprzedniej części naszego Elementarza. Z tą częścią podręcznika spędzą zimowe miesiące – grudzień, styczeń i luty. Znów będą czytać, liczyć, badać, dociekać, książkowi przyjaciele pomogą im zrozumieć otaczający świat. Poznają kolejne opowiadania, bajki, komiks – mówi Maria Lorek. – Dzieci wybiorą się – tym razem – na zimowy spacer do lasu. Przeprowadzą ciekawe eksperymenty. Pragniemy, by czas spędzony z Elementarzem był dla nich wielką i piękną przygodą, i by z radością oczekiwali na jego trzecią część – dodaje autorka.

 

Z książki pierwszoklasiści uczyć się będą języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. Dzięki niej rozwijać będą także zdolności artystyczne. W tej części elementarza uczniowie spotkają się m.in. z liczbami: 5, 0, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12. Poznają także nowe litery: N, C, ę, ą, Ł, B, G i Z.

 

Także i drugą część podręcznika wydrukuje Centrum Usług Wspólnych – instytucja gospodarki budżetowej podległa Szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Z no

wą częścią e;elementarza można zapoznać się na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl  Ministerstwo zachęca do przesyłania opinii i uwag. Konsultacje społeczne drugiej części potrwają 2 tygodnie – do 7 lipca 2014 r. Każdy zainteresowany może je przesłać wykorzystując formularz umieszczony na stronie internetowej.

 

Cały komunikat MEN  TUTAJ

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

Zobacz także: Kolejna część elementarza nie urzekła ekspertów

 Komentarze niedostępne