Foto: www.google.pl

 

Wiele mediów podało dziś na swych stronach internetowych informacje, którą w OKO PRESS zatytułowano: „Zalewska musi ujawnić autorów podstaw programowych. Wyrok NSA”.  Oto początek tego obszernego materiału:

 

Wyrok NSA oznacza, że niebawem poznamy ponad 170 nazwisk ekspertów, którym MEN w 2017 r. zapłacił w sumie przynajmniej 825 tys. zł przygotowanie nowych podstaw programowych dla szkół podstawowych.

21 czerwca 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który we wrześniu 2017 r. nakazał MEN ujawnienia nazwisk autorów nowych podstaw programowych. Sądy zajęły się sprawą po skardze Fundacji Przestrzeń dla Edukacji.

 

Oznacza to, że MEN nie może dłużej chronić personaliów tych, którzy przygotowali dokumenty (…) Niedługo dowiemy się, kto pracował nad podstawami, o których z całą pewnością możemy powiedzieć, że są niedopracowane” – napisała na Facebooku tuż po ogłoszeniu wyroku Iga Kazimierczyk z Fundacji Przestrzeń dla Edukacji.[…]   [Źródło: www. oko.press]

 

 

Na stronie RMf24 znaleźliśmy informację o reakcji MEN oraz wypowiedź „strony skarżącej postępowanie MEN” (podane tam za PAP):

 

 

[…] Rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska w komentarzu przesłanym PAP napisała, że „wykonanie wyroku może nastąpić po jego doręczeniu. Oczekujemy na przesłanie wyroku wraz z uzasadnieniem. Właściwe wykonanie orzeczenia wymaga zapoznania się z oceną Sądu wyrażoną w uzasadnieniu„.

 

Do sprawy odniosła się również prezeska Fundacji Przestrzeń dla Edukacji Iga Kazimierczyk. W rozmowie z PAP powiedziała, że orzeczenie NSA ją cieszy, ponieważ „jako rodzice, nauczyciele, obywatelki i obywatele chcemy wiedzieć, kto nam ten ustrój szkolny przygotował, bo podstawa programowa jest bardzo ważną częścią polskiego ustroju szkolnego”. Dodała, że ujawnienie nazwisk osób, które przygotowały podstawy programowe, pozwoli „zmierzyć się z (ich) dorobkiem merytorycznym”, a także zobaczyć, na co zostały wydane publiczne pieniądze. […]   [Źródło: www.rmf24.pl]

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź