Wobec pojawiających się w Internecie rozbieżnych informacji na temat powrotu uczniów do szkół [Np. „Głos Nauczycielski”: MEN: Szkoły będą zamknięte do 26 czerwca!], śpieszymy z najbardziej aktualną informacją „ze źródeł najlepiej poinformowanych” w MEN, podaną dziś o 16:15 na stronie TVP INFO:

 

 

Foto:Maciek Jaźwiecki [www. wiadomosci.gazeta.pl]

 

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska podczas jednej z konferencji prasowych

 

[…] W wydanym oświadczeniu rzecznik MEN Anna Ostrowska przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 7 czerwca. „Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja br. zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca” – wyjaśniła. […]

 

Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą się uczyli na odległość, czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS” – zaznaczyła Ostrowska.

 

W czwartek [14 maja – OE ] w programie Wirtualnej Polski wiceszef MEN Maciej Kopeć był pytany, czy w tym roku szkolnym wszyscy uczniowie pójdą jeszcze do szkół. – Nie ma takiej decyzji, aby uruchomić pracę pozostałych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. (…) Rozporządzenie, które zostanie wydane, będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych – przekazał Kopeć.

 


Rzecznik MEN Anna Ostrowska w rozmowie z tvp.info poinformowała, że wiceminister Kopeć mówił jedynie o jednym z rozpatrywanych wariantów.

 

 

Cała informacja „Uczniowie jednak wrócą do szkół? Jest nowa data” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.tvp.info

 Zostaw odpowiedź